Başkan Ercengiz; Üretiyoruz ve ürettiğimizi de yurttaşımızla paylaşıyoruz

Park ve Bahçeler Müdürlüğü serasında yetiştirilen çok sayıda çiçek, vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı.

 

Belediye imkanlarıyla yetiştirilen çiçekler, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in katılımıyla, Asri Mezarlık girişinde dağıtıldı. Çiçekleri alan vatandaşlar, Başkan Ercengiz ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çiçek dağıtımına ilişkin yaptığı konuşmada, Burdur Belediyesi’nin üreten bir belediye olduğuna vurgu yaparak;

“Biz üreten bir belediyeyiz. Kıt kaynaklarımızı en iyi ve etkin şekilde kullanmak gibi bir hedefimiz vardı. Bu gün yaptığımız hizmet kampüsü, sera ve iş atölyeleri kesinlikle bu yönde atılan en önemli adımlardır. Bu gün burada gördüğünüz bütün çiçekleri Burdur Belediyesi’nin emekçileri üretiyor. Bakın her tarafımızı yeşillendirdik. Kişi başı 7 metrekareden 12 metrekareye çıkardığımız yeşil alanda vatandaşımızın da kendisi bize katkı verebilir diye bu gün bu çiçek fidelerini ücretsiz olarak veriyoruz. Önemli olan paylaşmak. Bunun fazlasının bize faydası yok ama biz bunu kendimiz ürettiğimiz için maliyeti çok düşük. Dışarıdan bir yerlerden satın alıp birilerini zengin etmek yerine beş tane, on tane, yirmi tane daha fazla emekçimizi çalıştırıp üretiyoruz ve ürettiğimizi de yurttaşımızla paylaşıyoruz.” Dedi. 

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection