Hisar Köyü’nde 450 Gr Esrar 706 kök kenevir

Ağlasun Hisar Köyü Takırdaklı Mevkii’nde ormanlık alan içerisine yasadışı Kenevir ekimi yapıldığı duyumu alan Jandarma ekiplerince yapılan titiz çalışmalar ve fiziki takip neticesinde;

 

2 Ağustos 2019 tarihinde Ağlasun İlçesi Hisar Köyü Takırdaklı Mevkii’nde yapılan operasyonda, M.A. ve A.A. isimli şahıslar yakalandı

Düzenlenen operasyonda;

 (450) Gr. Kubar Esrar maddesi, (2) Adet uyuşturucu madde kullanma aparatı, (1) adet ruhsatsız av tüfeği ve ormanlık alana ekili vaziyette (706) kök Kenevir Bitkisi ele geçirildi.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile ele geçirilen (450) Gr. Kubar Esrar maddesi muhafaza altına alınmış, (706) kök Kenevir Bitkisi Ağlasun İlçe Jandarma Komutanlığı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince imha edildi. fiüpheli M.A. isimli şahıs ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakıldı. A.A. isimli şüpheli  ise 3 Ağustos 2019 günü çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güvenlik güçleri tarafından İl genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülmekte.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection