Milletvekili Göker’den yetkililere çağrı; Bıraksınlar Kayaaltı’na okulu biz yapalım

Geçtiğimiz Haziran ayında Merkez Kayaaltı Köyü sakinleri, öğrenci sayısının azlığı gerekçesiyle kapatılmasına karar verilen ortaokul için Milli Eğitim Müdürlüğü önünde eylem yapmıştı.

 

Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve partililer de Kayaaltı Köyü’ndeki Ortaokulun kapatılmaması, taşımalı sisteme geçilmemesi konusunda Kayaaltı köylüleri ile birlikte basına açıklama yapmışlardı. Salda Gölü’ne yapılacak millet bahçesi projesinin iptali için yapılan basın açıklaması sırasında Milletvekili Göker Kayaaltı Köyü Ortaokulu’nun kapatılması konusuna da değindi.  

 Okulun eğitim öğretime devam etmesini ve çocukların taşımalı eğitime mecbur kalmamasını isteyen Milletvekili Mehmet Göker ve CHP örgütü yetkililere seslenerek konunun tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini, şayet bu konuda dersliğiyapmaya devletin gücü yoksa kendilerine yetki verilmesini istediklerini söylediler. 

Milletvekili Mehmet Göker yaptığı basın açıklaması sırasında;

“Kayaaltı Köyü’müzde yıkılması planlanan okulumuzun bizim önerdiğimiz gerekçelerle tekrar mülki idareler ve yöneticiler kapsamında değerlendirilerek eğitim sistemi başlamadan bir an önce çözüm bulunması lazım. Buradan tekrar Milli Eğitim Bakanı’na, Vali’ye ve Milli Eğitim Müdürü’ne sesleniyoruz. Buradaki derslik eğer depreme dayanıksızsa, devletin bunu yaptıracak gücü yoksa bize yetki verin. Biz buraya yapılacak olan dersliğin maddi gereksinimini Burdurlular olarak karşılamaya hazırız. Bu kampanyada öncelik yapmaya Belediye Başkanı, örgütüm ve ben buna hazırız. Yeter ki bu yolda bir adım atın. Bırakın çocuklar köylerinde okusun.” çağrısında bulundu.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection