Motosiklet kazalarında ölüm oranı yüksek!

Valilikten yayınlanan bültenle Motosiklet ve Benzeri Araçlara Yönelik Trafik Birimlerin Çalışmaları hakkında kamuoyu bilgilendirildi;

 

Bu çerçevede 1 Mayıs-3 Ağustos tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

4.035 motosiklet vb araç kontrol edildi.

570 sürücüye toplam 570.000 Türk Lirası tutarında trafik para cezası uygulandı,

319 araç trafikten men edildi, olup bunların 50 adedinin tescilsiz olduğu,

193 motosikletin ise sürücü belgesiz olarak kullanıldığı tespit edildi.

Motosiklet ve benzeri araçların karıştığı kaza sayılarında son dönemde ‹limizde artış olduğu görülmekte. Bu yönüyle Valilik tarafından konu yakından takip edilmekte. Bu kapsamda emniyet ve jandarma trafik birimleri tarafından yapılan denetim ve kontroller artırılarak sürdürülecek, aynı zamanda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları da devam ettirilecektir.

Bütün vatandaşlarımızdan motosiklet ve benzeri iki tekerlekli araçların kullanılmasında trafik kurallarına uygun davranılması konusunda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Gençlerin ve çocukların bu araçların kullanımında kurallara uymaları noktasında anne ve babalara büyük sorumluluk düşmekte.

Tescili ve plakası olmadan, sürücü belgesiz ve kask takmadan bu araçların kesinlikle kullanılmaması gerekmekte. Unutulmamalıdır ki motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanma oranları çok daha yüksektir.

İl  genelinde motosiklet, mobilet, motorlu bisiklet ve benzeri araçlara yönelik olarak Emniyet ve Jandarma trafik birimlerimiz tarafından yürütülen çalışmalar etkili şekilde yürütülmekte.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection