Yaşlı ve çocuklara yönelik gezi

Valilikce  başlatılan, “Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme Projesi” kapsamında Burdur Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından,  “Yaşlı ve Çocuklara Yönelik Gezi Projesi” hayata geçirildiği açıklandı;

İlimizde yaşayan yaşlıların ve Sevgi Evlerinde yaşayan çocuklarımızın yaşam kalitesinin artırılması, sosyal hayattan kopmalarının engellenmesi ve proje kapsamında yaşamlarını zenginleştirerek sosyal adaptasyonu arttırmak amaçlanmakta.

Ayrıca yeni bilgileri öğrenmek için bireylere fırsat sağlayarak, kültürel mirası ve kültürlerarası ilişkileri geliştirmektedir. Bu nedenle, seyahate çıkamayanların da gezi organizasyonlarına katılımının teşvik edilmesi önemli.

Bu noktada hem vatandaşlarımızın süregelen hayatlarında bir farklılık oluşturmak hem de sosyal ilişkilerini güçlendirmek amacıyla 01.08.2019 tarihinde İlimizde yaşayan 23 yaşlı vatandaşımız ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evlerinde kalan 25 çocuğumuza yönelik Isparta Gölcük Tabiat Parkı ve Burdur İnsuyu Mağarası’na gezi düzenlendi.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection