İhanet ettiniz, kestiniz zehirlediniz. Yedirmeyiz - 1.0 out of 5 based on 1 vote

İhanet ettiniz, kestiniz zehirlediniz. Yedirmeyiz

Burdur’da bulunan Salda Gölü’ne Millet Bahçesi yapılması için 31 Temmuz’da TOKİ’nin ihale yapmasına  tepkiler dinmiyor. İhale öncesi İYİ Parti sosyal medya hesabından konu ile ilgili çarpıcı bir paylaşımda bulunmuştu;

Burdur’un Yeşilova ilçesinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir göl olarak bilinen Salda Gölü’nün ihalesi, 31 Temmuz tarihinde yapılacak. Sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu ihaleye Mimarlar Odası Antalya Şubesi itiraz ederek, ihaleye katılmayı düşünen firmalara, ‘Katılmayın’ çağrısında bulunmuştu.

Salda Gölü’ne millet bahçesi yapımı için ihale yapılacka olmasına kamuoyundan tepkiler gelmeye devam ederken, İYİ Parti’nin resmi Twitter hesabından konu ile ilgili çarpıcı bir paylaşım yapıldı.

Yapılan paylaşımda, ağaçların kesildiği İstanbul Beykoz ile Kardeniz’de Yeşil Yol Projesi ile Türkiye’nin oksijen depolarından biri olan Kaz Dağları’nda yapılacak altın madeni için ÇED raporuna aykırı olarak 195 bin ağacık kesilmesine de tepki gösterilerek Salda Gölü için “yedirmeyiz” denildi.

Kaynak Yeniçağ

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection