Başkan Ercengiz; Polemiklere cevabımızı sandıkta verdik

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, düzenlenen öğle yemeğinde Yıldız Silah Sanayi Personeli ile araya gelerek, onların şikayetlerini ve taleplerini dinlemesine ilişkin açıklama yapıldı; 

Yıldız Silah Sanayi’de düzenlenen öğle yemeğinde konuşma yapan Başkan Ercengiz, geçmiş dönemde yapılan yatırımlardan bahsederek, yeni dönemde yapılması planlanan yeni projeler hakkında da bilgi verdi. 

BİZ BU KENTİN POLEMİKLERİNDEN BIKTIK

31 Mart yerel seçimlerin ardından devam eden siyasi çatışmalara ve kendisine yönelik sözlü saldırılara artık cevap vermeyeceğini belirten Başkan Ercengiz, “Biz bu kentin polemiklerinden bıktık arkadaşlar. Biz artık her şeye cevap vermiyoruz. Biz cevaplarımızı yasa karşısında, hukuk karşısında ve sandıkta veriyoruz. 31 Mart’ta vatandaşımız bizim yerimize cevabını verdi.  Vatandaşımız ciddi bir oy farkıyla,  bir 5 yıl bu kenti yönetme hakkını naçizane bizlere teslim etti. Bizlerin görevi, sizlerden aldığımız güç ve yetki ile kaynakları en iyi şekilde kullanma zorunluluğu.  Görevimizi en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Elbette şehrimizin eksiği vardır, çoktur. Ama bunları,  zaman içersinde hep birlikte gidereceğiz. Bizim temel görevimiz çeşmeden suyu akıtmak, vatandaşımızın çöpünü toplamak, yolunda eksik varsa yolunu yapmak, kaldırımlarını yapmak, park bahçeleri donanımlı olarak düzenlemek. Özgürce yaşanabilir bir kent yaratmak. Bizlerin temek görevi bu. İstihdam devletin görevi.” Dedi.

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection