Vali Şıldak; Köy ziyaretlerimizle vatandaşın yanındayız

Vali Hasan Şıldak, Yeşilova’nın Sazak ve Yarışlı Köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştuğu açıklandı;

 

Açıklamada Vali Şıldak’ın ayrıca Sazak Köyünde Aziz Şehitlerimizin emaneti kıymetli Efek ve Kayan Ailelerine ziyarette bulunduğu bilgisi yer aldı;

Vali Hasan Şıldak eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Yeşilova Sazak Köyünde yaşayan Şehit Süleyman Efek’in ve Şehit Seyhan Kayan’ın ailelerini ziyaret etti.  Vali Şıldak  ziyareti kapsamında Sazak Köyünde ve Yarışlı Köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek,  köy halkının isteklerini yerinde dinledi ve kendisine iletilen talepleri not alarak, çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurumlara talimat verdi.

Sazak Köyünde vatandaşla bir araya gelen Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada, “Bütün köylerimizi ziyaret ediyoruz. Ama bugün Şehit Annemiz Fatma Efek hanımefendinin de bir daveti vardı. O vesile ile iki Şehit Ailemizide ziyaret etmiş olduk. Hemde siz vatandaşlarımızla sohbet etme imkanı bulmuş olacağız.

Maksadımız köylerimizde vatandaşlarımızın yanında olmak, yanında olduğumuzu hissettirmek. Varsa ihtiyaç ve talepleri birebir dinlemek. Zaten muhtarlarımız kaymakamlarımıza, kaymakamlarımızda bizlere bunları intikal ettiriyor ve hizmetler bu şekilde, bir zincir içinde yürüyor. Ama böyle olunca daha muhabbetli bir ortam oluşuyor. Vatandaşlarımızı daha yakından tanıyoruz, siz de bizleri yakından tanımış oluyorsunuz. Hem ilk ağızdan bazı konular hakkında bilgilendirme yapmış oluyoruz. Hem de vatandaşlarımızı dinleyerek köylerimizin gelişmesine katkı vermekte bizim için bir fırsat olmuş oluyor” dedi.

Programı kapsamında Yarışlı Köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada, “Bu şirin köyünüzü ziyaret ederek siz vatandaşlarımızla bir araya gelmek ve tanışıp görüşmek, sohbet ortamında konuşmak istedik. Köyünüze gelerek varsa köyümüzün ihtiyaçları, taleplerinizi dinlemek istiyoruz.

Köyünüzün içinden geçen yol yeni yapıldı ve çokda güzel oldu. Hem ilçemize, hemde Yarışlı Köyünü Burdur Merkeze bağlayan yol olarak şanslısınız. Ancak bu yol hızlı trafik akışana tabi. Onun için dikkatli olalım” dedi.

Valimizin yaptığı konuşma sonrası iki köyde kurum müdürleri köyün istek ve talepleri hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Ziyaretlerde Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’ın beraberinde Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah ve eşi, Yeşilova Kaymakamı Abdülhamit Karaca ve eşi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık ve kurum müdürleri yer aldı. 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection