Bakan Kurum’dan Salda açıklaması

TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan ve Salda Gölü kıyısına yapılması planlanan Millet Bahçesi’ne ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaptı.

 

Özel Çevre Koruma Alanı kapsamına alınan ve kıyısına Millet Bahçesi yapılması planlanan Salda Gölü, 31 Temmuz’da yapılan ihale öncesinde ülke gündeminde önemli bir yer almıştı. Özellikle sosyal medya vasıtasıyla konuya müdahil olan çok sayıda vatandaş, TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan alanın, Salda Gölü’ne zarar vermesinden endişeli. Projeye, sosyal medyadan tepki gösteren vatandaşlar, Millet Bahçesi Projesi’nin detaylı olarak tüm hatlarıyla açıklanmasını da beklediklerini belirttiler.

Salda Gölü’nün gündemde yoğun bir şekilde yer alması üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kamuoyuna seslendi;

“Salda Gölü ve çevresini Özel Çevre Koruma Alanı ilan ederek doğal güzelliğini korumayı amaçladık. Salda Millet Bahçesi projemizle de bölgedeki çevre kirliliğini önleyecek, bu doğal mirası koruyarak gelecek nesillere taşıyıcağız.” Açıklaması yapan Bakan Kurum, paylaşımına ayrıca, Salda Gölü’nün ‘ÖÇK’ kapsamına alınmadan önceki ve sonraki fotoğraflarından oluşan bir video da ekledi. 

Mine Kaya

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection