Ak Parti İl Başkanı Mengi; Yargı plan değişikliğini iptal etti

Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, İl Başkanlık binasında yaptığı basın açıklamasında;

 

“2017 Aralık ayında delegelerimizin oyuyla seçilmiş İl Başkanı olarak sizleri partimde ağırlıyorum. Burdur gündeminin yaklaşık 2 buçuk yıldır yakinen takip ettiği bir konuda önemli bir gelişme oldu. 

Burdur Kamuoyunun yakından takip ettiği Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz’in Ailesine ait arazinin rantsal dönüşüm hikayesinde sona geldik, 2017 Şubat Meclis’inden bu güne kayınpederinin arazisini kuzeni Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say üzerine tapudan geçirmesinden sonra yapılan plan değişikliğinin ‘Tamamen şahsa özel rantsal dönüşümdür.’ dedik ama Burdur Belediye Başkanı bu dönüşümü buna rağmen gerçekleştirdi.” Dedi.

Açıklamasında; “Burdur’lunun hakkını korumak ve Belediye imkanlarını kullanarak kendine menfaate dönüştürmeye çalışan Burdur Belediye Başkanına karşı AK Parti Grubu olarak rantsal dönüşümü hukuka taşımış ve en son Konya Bölge İdare Mahkemesi’nden imar değişikliğinin iptal kararı 11 Temmuz 2019 tarihinde hakimlerin oybirliği ile karar verilerek imar planı değişikliği iptal edilmiştir.” Bilgisi veren Ak Parti İl Başkanı Mengi;  

“Kısacası Burdur siyasi tarihinde bir ilk olan bir Belediye Başkanı’nın ailesine ve yandaşlarına ciddi miktarda kazanç sağlayacak rantsal dönüşüm düzenlemesi yani özel küçük sanayi sitesi, petrol arazisi ve ticari alan düzenlemesi mahkeme kararı ile iptal olmuştur.” Dedi.

Yaptığı basın açıklamasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi;

“Artık Burdur siyasi tarihine kara bir leke olarak anılan Ali Orkun’un rantsal imar plan tadilatına mahkeme dur demiştir ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, açıkladığınız 7 ilkeden ikincisi olan, “Hizmeti belli kişiler, zümreler, akrabalar, yandaşlar için değil, halk için üretiniz. Sizi, bulunduğunuz makama taşıyanın belde halkı olduğunu asla unutmayınız.”  ilkesini uygulayarak zarar eden belediye şirketlerinden ikinci maaşı alan CHP’li Burdur Belediye Başkanı’nın, bir an önce Belediye Başkanlığından ve CHP’den istifasını isteyiniz. Çünkü ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisine yakışmayan bir şahsiyettir.” Değerlendirmesi yaptı. 

‘Son olarak Değerli Burdur’lu hemşehrilerime seslenmek istiyorum.’ Diyen Mengi; 

“Bu ve bunun gibi nice gayri ahlaki çalışmalara imza atan, bu güne kadar sadece göstermelik icraatlar ve şatafatlı sözlerle Burdur’lunun gözlerini boyamaya çalışan Belediye Başkanı, Burdur'un ve Burdurlu'nun önünü açacak hiç bir projeye imza atmamıştır. Klasik belediyecilik diye tabir edebileceğimiz yönetim şekli ile Burdur'a sadece ‘lale devrini’ yaşatmış ve bundan sonra da yaşatacaktır. Her ne kesimden gelirse gelsin eleştirilere tahammülü olmayan Sayın Başkan'ın elbetteki bunlara verecek bir cevabı olmadığı için yine laf çevirerek, hor ve küçük gören sözlerle ‘cambaza bak cambaza’ oyununu sergileyecektir. Artık Biz biliyoruz ki, Burdur’a temiz siyaset gerek. Takdir çok kıymetli kamuoyunundur.

Bizim derdimiz kişiye özel değil genel bir imar planı düzenlenmesi. Bizim derdimiz bütün Burdurlu’ya eşit hizmet edilmesi.” Görüşünü ortaya koydu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection