Dostluk Yolu 6 Km kısalacak

Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik’in yapımı devam eden Burdur Isparta Dostluk Yolu’nda incelemelerde bulunmasına ilişkin açıklama yapıldı;

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilerek çalışmalarına başlanan Burdur - Isparta Dostluk Yolu ile ilgili bilgi veren Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Burdur ve Isparta illerinde ‘Dağ Yolu, Gelincik Yolu’, son yıllarda da “Kardeşlik, Dostluk Yolu” olarak bilinen bu yolda yapılan çalışmalarla güzergâh 6 km daha kısalarak, 14 km’ye düşecek. Yapılan çalışmanın proje bedeli 182 Milyon TL’dir.” dedi. 

İhale kapsamında başlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren Milletvekili Özçelik “Karayolları 13. Bölge Müdürlüğümüz tarafından ihalesi gerçekleşen Burdur- Isparta dostluk yolumuz çalışmaların tamamlanmasıyla 14 km’ye düşecek.  İhaleyi alan firma tarafından Askeri köyü kavşağında başlayıp, Değirmendere vadisinde 210 metre uzunluğunda, ayak yüksekliği 33 metre olan viyadük, 4 tane kavşak ve 14 km. yüksek standartlarda duble yol yapımı gerçekleşecek. Firma tarafından yol yapım çalışmaları hızla devam etmektedir. Burdur’umuza ve Isparta’mıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu. 

Milletvekili Özçelik’e dostluk yolu projesi yapımı incelemesinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Turan Yurduşen eşlik etti.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection