LÖSEV bağışlarla hayat kurtarıyor

LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar ve LÖSEV Gönüllüsü Kudret Özkır gazetemizi ziyaret etti.

Ziyarette Yaklaşan Kurban Bayramı bağışları konusunda LÖSEV İl Sorumlusu Diyanet İşleri Başkanlığı’nın icazet, cevaz ve esasları doğrultusunda Kurban Bayramı’nda  LÖSEV’e vekalet vererek kurbanları dini usullerle kestirilebileceği ve kanserli çocukların hayatlarının kurtarılabileceği bilgisi verdi. LÖSEV’de vekaleten kurban bedeli ise 1040 lira. Lösemili ve onko çocukları, yetişkin hastaların iyileşmeleri için taze et ve et ürünleri 12 ay boyunca dağıtılıyor. 

Verilen kurban bağışları hakkında açıklama yapan LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar, kurban etleri bağışları sayesinde, Lösemili ailelerin  LÖSEV et kredi kartıyla büyük marketlerden istedikleri eti almalarını sağladıklarını, taze kesilmiş etlerini lösemili ailelerin evlerine kadar götürdüklerini, hastanelerde yatan kanserli çocukların taze et yemelerini sağladıklarını, on binlerce yardım kolisi dağıttıklarını söyledi. 

Lösemili Çocuklar için kurban ve bayram bağışları internet üzerinden www.losev.org.tr web sayfasından, tüm banka şubelerinden havale masrafsız yapılabiliyor. PTT Şubelerinden 120660 No’lu posta çeki hesabıyla, telefonla ve LÖSEV Ofislerini ziyaret ederek nakit veya kredi kartıylada bağışlar yapılabiliyor.

LÖSEV İl Sorumlusu Şerafettin Acar Burdurluları kurban bağışına davet ederek;

“Geçtiğimiz günlerde ihtiyaç sahibi 25 aileye yardım paketleri dağıttık. İşinsanı Ercan Akın’ın katkıları sayesinde bu yardımı gerçekleştirdik. İlimizde LÖSEV’e kayıtlı 67 ailemiz var. Türkiye genelinde kayıtlı hasta sayımız ise 36 bin 960. Gönüllü sayımız ise 3 milyon 600 civarında. Bizim LÖSEV aliesi olarak hedefimiz bu sayıyı 5 milyona çıkarmak. 

LÖSEV’de vekaleten kurban bedeli ise 1040 liradır. Bütün yardımsever vatandaşlarımızı LÖSEV’e bağış yapmaya davet ediyoruz. Çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyor ve en önemlisi de LÖSEV ailesi olarak bağışlarınızla hayat kurtarıyoruz. “dedi.

LÖSEV Gönüllüsü Kudret Özkır’da ziyaret sırasında yaptığı açıklamada;

“1998 yılında lösemi rahatsızlığı geçirdim. 13 yıl boyunca LÖSEV’de tedavi gördüm. Hastalığı atlattım. Şimdi çok iyiyim . Bana bu zorlu süreçte yardım eden LÖSEV ailesine teşekkür ediyorum.”dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection