Köprübaşı daha da şenlenecek

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Köprübaşı’nda yeni düzenlemeye gidiyor.

 

Köprübaşı’nda yapılan çalışma ile cafe ve  taksi durağının arasında kalan bölüm ağaçlandırılıp yeşillendirilecek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz düzenlemelere dair gazetemize yaptığı açıklamada, yapılan çalışmalara rağmen, Köprübaşı’nda yapılan cafe  ile taksi durağı arasındaki bölümün atıl ve vatandaşın kullanımı açısından beklenenin gerisinde kaldığını ifade ederek; Köprübaşı’nda yaptığımız çay kenarı, çay üstü ve kavşak çalışmalarıyla genel olarak başarı sağladık.

Burdur Çayı kıyılarını ve üstünü kullanıma açarak, vatandaşlarımızın bu alanda dinlenip vakit geçirmesini sağladık. Ancak; Köprübaşı ile Çümbüşlü Köprüsü arasındaki bölümde kafe ile taksi durağı arasının yeterince kullanılamadığını gördük. Başlattığımız çalışma ile bu alanı yeşillendirip ağaçlandıracağız. Oturma gurupları ile vatandaşın kullanımına sunacağız. Ayrıca yine bu bölümde, vatandaşın kaldırımları daha kolay ve daha güvenli kullanımını sağlayacağız. Yapacağımız çalışma ile bu alan halka açık, halka hizmet veren bir alan olacak. Çalışmalar tamamlandığında Köprübaşı daha da şenlenecek.

Bu düzenlemenin tamamlanması ile Köprübaşı’nda yaptığımız çalışma bir bütün olarak daha etkin kullanılır hale gelecek. Köprübaşı’nın önceki hali göz önüne getirildiğinde, çay düzenlemesi, fıskiyeler, oturma grupları ve diğer düzenlemelerle, kıyısından geçilip gidilen çay boyunu, özellikle gelinip oturulup dinlenilen bir hale getirdik. Vatandaşlarımız bu çalışmadan duydukları memnuniyeti her vesile ile dile getiriyorlar. Bizde bundan büyük bir memnuniyet ve mutluluk duyuyoruz” Dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection