Başkan Ercengiz’in güreş organizasyonuna Ak Parti engeli - 1.0 out of 5 based on 1 vote

Başkan Ercengiz’in güreş organizasyonuna Ak Parti engeli

Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısının 2. oturumunda Başkan Ercengiz’e, yapılması planlanan yağlı güreş organizasyonu protokolünün imzalanması konusunda yetki verilmesi istendi. 

 

Yetki verilmesi konusunda söz alan AKP Belediye Meclis Üyesi Fatıma Küçükkaplan yetki verilmesine karşı çıkarak,“Güreşin ata sporumuz olduğu doğrudur.Yaklaşık 658 yıldır Kırkpınar güreşleri yapılmakta. Bunun yanında Burdur’umuzun ilçesi olan Altınyayla’da da bu güreşler yapılıyor. Bizce güreşe harcanacak parayı ve enerjimizi başka bir şeye harcasak. Mesela benim çevremde güreşe ilgi duyan yok. Biz Burdur olarak başka öne çıkan organizasyonlar yapsak bu enerjimizi ve bedeli oraya harcasak.”dedi. 

Başkan Ercengiz, Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Fatıma Küçükkaplan’ın açıklamasına cevaben, varsa bir öneriniz onu konuşalım. Peki Fatıma Hanım ne yapmamızı önerirsiniz? sorusunu yöneltti. Ak Partili  Belediye Meclis Üyesi Adem Çakıcı’da, “Fatıma Hanım’ın açıklamalarından ve çekincelerinden ata sporumuza karşı olduğumuz algısı oluşmasın” sözleriyle görüş belirtti.

 Başkan Ercengiz konuya ilişkin kapsamlı bir açıklama yaparak, “Yapacağımız bu organizasyon Burdur’umuza büyük bir katkı sağlayacak. Geçen sene ilkini yaptığımız organizasyonun ardından Burdur güreş konusunda adından çokca söz ettirdi. Komşu illerden ilimize bir çok seyirci geldi.  İcabında bir restaurantta yemek yediler , bir otelde kaldılar , esnafımızdan alışveriş ettiler. İnanın bu organizasyonun Burdur’a katma değeri çok yüksek.” değerlendirmesinde bulundu. Yapılan konuşmaların ardından Başkan Ercengiz’e, yapılması planlanan yağlı güreş organizasyonu protokolünün imzalanması konusu oylandı. Ak Partili Belediye Meclis üyelerinin ret oylarına karşı verilen 16 evet oyuyla Başkan Ercengiz’e yetki verildi.

 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un seçim çalışmaları esnasında bazı pehlivanlar şehre gelip, Başkan Adayı Kurt’la birlikte şehri gezerek seçim çalışmalarına destek vermişlerdi.

  Yine seçim öncesinde Ak Parti  Belediye Başkan Adayı Kurt, “Belediye seçimlerinden sonra da güreş olsun, her türlü spora destek vereceğimizin sözünü veriyoruz. Allah izin verdiği takdirde yaza doğru Burdur’da güzel bir organizasyon yaparız. açıklamasında bulunmuştu.  

 Ak Partili  Milletvekili Bayram Özçelik’in “Deniz Başkanımızla kültürel etkinlikler, yağlı güreşler ve Burdur’un tanıtan bütün organizasyonlar en önde olacak şekilde vaat etmek için güzel bir organizasyon gerçekleştirdik.” sözleriyle Başkan Adayı Kurt’un güreş organizasyonu vaadlerine destek vermişti.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection