BUTSO Başkanı Keyik; ‘Döviz bedelli askerlik’ değerlendirmeye alındı

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Burdur’da yurtdışı döviz bedelli askerlik uygulamasının Genel Kurmay Başkanlığınca değerlendirmeye alındığına yönelik yazılı açıklama yaptı;

 

Burdur ekonomisinin yeni bir ivme kazanması için yapılan çalışmalardan biri de yurtdışı döviz bedelli askerlik hizmetinin ildeki askeri kışlada yapılması olmuştu. Burdur’da, yurtdışı döviz bedelli askerliğin yeniden uygulaması için sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak imzalı deklarasyon yayınlanmış, ilgili talep Genel Kurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına ve AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Bayram Özçelik’e gönderilmişti. Burdur Ak Parti Milletvekilleri Bayram Özçelik de talebin takipçisi olacağını belirtmiş; AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’la birlikte bu talep için etkin çalışmalar ve görüşmelerde bulunup, konuyu Milli Savunma Bakanlığı gündemine taşımıştı. 

TALEP, PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINA İLETİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Burdur’un bu talebine ilişkin “49888089- 120.01.04-228405” sayılı gelen cevapta, talebin alındığı, incelendiği ve değerlendirilmek üzere Genel Kurmay Başkanlığı Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi.  

BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN ÖZEL TEŞEKKÜR

Burdur’un menfaatine olan ve Burdur ekonomisine ivme kazandıracak her bir çalışmanın takipçisi olacaklarını belirten Başkan Yusuf KEYİK: “Bizler Burdur ekonomisinin ivme kazanması, Burdur esnaflarının ticaret hacimlerinin büyümesi ve daha vizyonel hizmetlerin sunulması adına sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak bir açıklama yapmıştık. Açıklamamız Milli Savunma Bakanlığı gündeminde yer aldı. 

Bu çalışmalarımızın ardından Milli Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Personel Başkanlığından yurtdışı döviz bedelli askerlik hakkında cevap yazısı geldi. Yazıda: Burdur’daki sivil toplum örgütlerinin ortak imzayla isteklerinin değerlendirilmek üzere Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi. Personel Daire Başkanlığının yapacağı değerlendirmenin ardından uygun bulunursa Burdur’da yeniden yurt dışı döviz bedelli askerlik hizmeti verilmeye başlanacak. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına bu çalışmamızda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur olmak üzere; Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Güzdüzalp, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, KÖY-KOOP Önceki Dönem Birlik Başkanı Yakup Yıldız, Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Burdur Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel’e ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection