Sosyal Yardımlaşma Vakfı kömür dağıtıyor
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, kömür dağıtımına başladı. İhtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nca kömür yardımı yapılmakta.
3 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan muhtaç ailelere ısınma amaçlı kömür yardımı yapılmasına ilişkin karar gereğince 2019 yılında kömür dağıtımına başlandı;
3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu uyarınca her il ve ilçede kurulu bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarınca aynı kanunda yer alan muhtaçlık kriterine göre uygun olarak yardımdan faydalanabilecek aileler belirlenir.
Her il ve ilçede dağıtımı yapılacak kömür miktarı; birinci fıkra hükümlerine göre ortaya çıman aile sayılan, bölgenin iklim koşulları, geçmiş yıllara ait dağıtım miktarları ve kömürün ısıl değeri dikkate alınarak Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenir.
Kömür Yardımı Nedir?
Kömür yardımı, muhtaç, ihtiyaç sahibi, kimsesiz, yoksul insanların kış aylarında başını sokacak bir evleri varsa en azından üşümelerini engellemek amacıyla verilen erzak yardımlarından biri olan yakacak yardımıdır.
Kömür Yardımı Kime Verilir?
Kime verilir sorusu da üst kısımdaki yazı da belirttiğimiz gibi muhtaç, ihtiyaç sahibi, kimsesiz, yoksul diye tanımladığımız herkese verilmektedir.
Kömür Yardımı Nasıl Alınır?
Genel de belediyeler ve Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı ile araştırılıp incelenerek sonuca varılınca veriliyor. Bundan dolayı kendi almak isteyen ihtiyaç sahipleri de başvuruda bulunmak zorunda kalıyor.
Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection