Çöpler Şiir Kokacak

Burdur Bahçeşehir Koleji öğrencileri, boyadıkları ve üzerine şiir yazdıkları iki adet çöp konteynerini Burdur Belediyesi’ne hediye etti. 

 

Burdur Bahçeşehir Koleji 9. sınıf öğrencileri, İnovasyon dersin kapsamında hazırladıkları “Çöpler Şiir Kokuyor.” projesi ile Burdur Belediyesin temin ettikleri iki adet çöp konteynerini boyayıp, üzerlerine milli şairlerin şiirlerini yazdılar. Yapılan açıklamada; Proje kapsamındaki yürüttükleri çalışmaları daha sonra Burdur Belediyesi’ne hediye eden Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin, “projede yer aldıkları için keyif duydukları ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in desteklerinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettikleri belirtildi.  

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Proje kapsamında yürütülen çalışmaları takdir ederek öğrencilere teşekkür etti. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Kıymetli öğretmenimize ve bu işe paydaş olan gençlerimize teşekkür etmek istiyorum. Aslında şu sporla, sanatla ne kadar çok insani değerle iç içe olursak,  hayat kadar güzel. Bugün burada şiir kokan çöp konteynerlerini, belki Burdur’a farklı bir hava, renk getirecek. Onların istemeleri halinde, bize bu konuda destek vermeleri halinde, biz de bunun gerisini getirip çocuklarımızı şiirler ve şairlerle buluşmasını istiyoruz ellerine ve emeklerine sağlık. Sağ olsunlar var olsunlar” dedi.  

Burdur Bahçeşehir Koleji Edebiyat Öğretmeni Deniz Altınok’un öncülüğünde yürütülen proje, çevredeki vatandaşlar tarafından beğeni topladı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Edebiyat öğretmen Deniz Altıok,  edebiyatı inovasyona dahil ettiklerini belirterek, “ Burdur’umuz için çöplerimiz şiir koksun istedik. Burdur Belediyesinden temin ettiğimiz iki adet çöp konteynerlerinin üzerlerini güzel şiirlerle donattık. Öğrencilerimiz’in emeği büyük. Biz, öğrencilerimize bu fikri verdik ve onlar da bizimle birlikte bu yola çıktılar. Ortalama 2 ay ayda tamamladığımız bir projeydi. Güzel bir iş oldu sokaklarımıza renk katacak. Burdur’un her yerine yapmayı planlıyoruz. ” şeklinde konuştu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection