Bu yaz 4200 genç sporla buluşuyor - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Gazi Atatürk Stadyumu’nda İl Spor Merkezleri açılış töreni düzenlendi. Her yıl, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince oluşturulan İl Spor Merkezleri, ilimizde 18 branşta açılarak faaliyete başladı. Çocuklara ve gençlere; sporu sevdirmek, spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmak, sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak amacıyla faaliyet gösteren İl Spor Merkezleri, 5-18 yaş grubuna yönelik hizmet vermekte.

Yaz döneminde faaliyet yürütecek olan ilimiz spor merkezlerine kayıtlı sporcular, düzenlenen açılışta, toplu branş gösterisi yaptı. Gösteriler sırasında sahaya davet edilen protol üyeleri de hem sporcuları yakından izledi hem de zaman zaman sporculara katılarak keyifli zaman geçirdi.

İl Spor Merkezleri Açılış Töreni’nde konuşma yapan Vali Hasan Şıldak;

“Spor, hepimizin yetişkinlerinde yapması gereken sürekli içinde bulunmamız gereken bir süreç ama ne yazıkki günlük hayatın telaşı içinde bizler bunu biraz unutuyoruz. Biliyorsunuz çağımızın en büyük hastalığı aslında hareketsizlik. Hareket etmeyen toplum, hareket etmeyen birey sağlıksız bireydir. İşte bu çocuklarımız daha bu yaşlarda sporla tanışarak bu yaz dönemini inşallah en verimli ve sağlıklı şekilde geçirecekler. İlimizin imkanları ölçüsünde, onlara sağlanan alanlarda 18 branşta spor faaliyetlerini yerine getirecekler. Ve 4200 gibi bir sayı ile katılım sağlandı ki bu ilimiz için fevkalade memnuniyet verici bir rakam. İlimiz ölçeğinde bir vilayetin ilçeleriyle birlikte 4200 gencimiz ve çocuğumuzun sporla yaz aylarında buluşması bizleri sevindiriyor. Bu rakamın yaklaşık 1600’ü il merkezinde. 18 branşta çocuklarımız spor yapacaklar. Spor varsa; dostluk var, kardeşlik, sağlık vardır. Spor varsa hareket ve başarı vardır. Bütün yaşlarda sporu destekliyoruz. Onların yanındayız. Biz aileleri de tebrik ediyoruz. Çocuklarımızı sporla buluşturdukları için. Hep beraber spor yapalım ve çocuklarımızı desteklemeye devam edelim. Antrenörlerimize, spor teşkilatımıza, çocuklarımıza çok verimli ve eğlenceli bir sezon diliyorum. Hayırlı olsun. Sizleri tekrar saygıyla sevgiyle selamlıyorum.” Dedi.

Bu yıl hedef 5 bin

İl Spor Merkezleri açılış töreninde konuşma yapan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, geçen yıl 4100 sporcuya hizmet verilen il spor merkezlerinde bu yılki hedefin 5 bine ulaşmak olduğunu belirtti. İlimizde 5-18 yaş arası çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik; atletizm, badminton, basketbol, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halk oyunları, hentbol, judo, yüzme, kick box, masa tenisi, satranç, tekvando, tenis, voleybol olmak üzere toplam 18 branşta açılan il Spor Merkezleri 1 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kemerkaya, İl Spor Merkezlerinin amacını; “Çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönde gelişmelerini sağlamak, yazın boş zamanlarını sporla değerlendirmek, her türlü zararlı alışkanlıklardan korumak, ruh ve beden sağlığı yerinde yetenekli ve kabiliyetli gençleri Türk sporuna kazandırmaktır.” Sözleriyle açıkladı.

Konuşmasında sporculara da seslenen Gençlik ve Spor İl Müdürü Kemerkaya, gençlerin ve çocukların yapacağı her türlü sporun onlara fayda sağlayacağına değinerek; “Sevgili sporcu kardeşlerim; yapacağınız her türlü spor sizlerde; kurallara uyma, birliktelik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirecek ve sizlerde; topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirecektir.” Dedi.

 

Mine Kaya

 

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection