112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan kayıp/çalıntı büyükbaş hayvan ihbarı ile ilgili İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmada, Drone desteği ile arazi taraması yapılarak, kayıp olan 4 adet büyükbaş hayvanın bulunmasına dair açıklama yapıldı;

 

 

Karamanlı İlçesi Hürriyet Mahallesi Bozdağ altı mevkiinde evi ve ağılı bulunan A.Y. isimli vatandaşın hayvanlarını kontrol etmek amacı ile gittiği ağılında (4) adet büyükbaş hayvanının olmadığını görmesi üzerine, çalınmış veya araziye kaçmış olabileceklerini” değerlendirerek 112’ye ihbarda bulundu.

İhbarı değerlendiren Jandarma ekipleri tarafından, hayvanların götürülmüş/gitmiş olabileceği arazi kesitlerinden karadan ve havadan arama/tarama faaliyeti başlatıldı. Drone desteği ile yapılan arama/tarama faaliyeti sonucu, söz konusu (4) adet büyükbaş hayvan ağılın bulunduğu bölgeye 7-8 Km mesafede ormanlık arazi kesitinde bulunarak sahibine teslim edildi.

Güvenlik güçleri tarafından halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kararlılıkla sürdürülmekte.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection