‘Herkesten Bir Nota Öndesin’ - 3.6 out of 5 based on 5 votes

‘Herkesten Bir Nota Öndesin’

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’nda, Nota Güzel Sanatlar Akademisinin yıl sonu şenliği düzenlendi. İlimizde ulusal standartlarda eğitim veren ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan ilk güzel sanatlar akademisi olma gururunu taşıyan Nota Güzel Sanatlar, kuruluşunun 2. yılında görkemli bir yıl sonu gösterisi sergiledi.

Kurulduğu günden beri ‘Herkesten Bir Nota Öndesin’ sloganının içeriğini genişleterek eğitim vermeye devam eden Nota Güzel Sanatlar Akademisinin yıl sonu gösterisi, şenlik tadında geçti. Öğrenciler sene boyunca eğitimini aldıkları alanlarda gösterilerini sergilediler. Öğrenci performanslarının öncesinde konuşma yapan Nota Güzel Sanatlar Akademisi Müdürü Saim Türkay;

“Konsere katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu konseri, aslında çok büyük bir ekip hazırladı. 14 kendi öğretmenimize ek olarak bize destek veren yardımcı olan bir çok arkadaşımız oldu. 30 kişinin üzerinde bir kadroyla hazırlandık. Buna velilerimizin de çok büyük desteği oldu. Yağmurlu çamurlu havalarda çocuklar derslerini aksatmadılar. öğrencilerimize ve bize verdiğiniz destek ile katılımınız için sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum. Bu şenliğin temel amacı, öğrencilerimizin sosyal becerilerinin geliştirilmesidir. Bazı performanslarda hata olabilir, ufak aksaklıklar olabilir. Bu gibi durumlarda, güçlü alkışlarınızla öğrencilerimizi desteklemenizi özellikle rica ediyorum.” Dedi.

Nota Akademi’de neler oldu neler oluyor

Enstrüman eğitimlerine ek olarak resim, bale, modern dans ve erken yaş müzik eğitimi de verilen Nota Güzel Sanatlar’da çok sayıda öğrenci eğitim alıyor.  İçerikleri sürekli güncellenen bu eğitimlere, salsa ve tango eğitimlerinin de ekleneceği bilgisini veren Müdür Türkay; “Latin dansları için Burdur’da ilk defa bu kadar aktif bir kulüp olacak.” Dedi. 

Küçük yaşlar için yaz okulları başlayan Nota Güzel Sanatlar Akademisi’nde önümüzdeki günlerde erken yaş müzik eğitiminin 2. bölümü ve yeni kurulan satranç kulübünün de eğitimleri başlayacak. Verilen tüm bu eğitimlerin yanında veliler için de bir seminer programının yapılması planlanıyor. Fazlasıyla kapsamlı olacağı beklenen seminer üzerine çalışmakta olduklarını ve seminere yaz döneminde katılımın az olacağını ön gördüklerini dolayısıyla da semineri Eylül ayı itibariyle yapmayı planladıklarını belirten Akademi Müdürü Türkay;

“Bize birebirde sorduğunuz soruları aslında hep beraber konuşuyor olmak istiyoruz. Çünkü geri bildirim yapmak bizim için çok önemli. Eğitimler, öğrencilerimizin bir gelişim yolculuğu. Kendilerine artı değer katma konusunda biz onların eşlikçileriyiz. Bu anlamda siz değerli velilerimize de koçluk yapmak için elimizden gelen herşeyi yapmaya hazırız. Bire birde bunu kısmen yapmaya çalışıyoruz ama toplu olarak bir aile olarak bunu çok daha verimli bir şekilde yapabileceğimizi düşünüyorum.” Açıklaması yaptı.

Mine Kaya

 

Ögeyi Oylayın
(5 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection