Emin Gülmez Ortaokulu kaderine mi terkedildi?

Türk Eğitim Sen Burdur Şubesi Başkanı Orhan Akın, Emin Gülmez Ortaokulu inşaatının bir an önce bitirilip eğitim öğretime hazır hale getirilmesinin beklendiğine işaret ederek; Milletin vergisi ile yapılan binanın gecikmesinden dolayı ortaya çıkan maliyeti, kimin cebinden çıkacaktır? Sorusunu yöneltti;

 

Burdur ili Bucak İlçemizin en köklü ortaokullarından biri olan Emin Gülmez Ortaokulu inşaatı bir an önce bitirilip eğitim öğretime hazır hale getirilmesini bekliyoruz. İlçenin en geniş ve kalabalık öğrenci kayıt alanına sahip ortaokulumuz, bitmeyen inşaatı ile eğitim camiasını tedirgin etmeye devam etmektedir.23.07.2018 tarihinde bitmesi gereken inşaat son aşamasına gelmesine rağmen, çatısının yarısında kiremit olmadığından dolayı ,yağan yağmurlarla birlikte, yapılan emekleri ortadan kaldıracak seviyeye gelmiştir. Ortalıkta  dağılan inşaat malzemeleri, güvenlik tedbirlerinin olmayışı, ne zaman biteceği belli olmayan inşaat için bir takım soru işaretlerini insanın aklına getiriyor. Sorumluların bir an önce şu soruların cevabını da vererek kamuoyunu aydınlatma zorunluluğu vardır.

. Veliler ilkokul zorunlu olduğu halde ulaşım ücretlerini cebinden ödeyerek daha kaç yıl TOKİ mahallesine öğrencilerini göndermeye devam edecektir?

. Öğrenci sayısı düştüğü için, norm fazlasın duruma düşen öğretmenlerin mağduriyetinden kimler sorumlu olacaktır?

. Milletin vergisi ile yapılan binanın gecikmesinden dolayı ortaya çıkan maliyeti, kimin cebinden çıkacaktır?

Emin Gülmez Ortaokulunun bir an önce tamamlanması için sorumluların bir araya gelerek ortak çözüm yolu bulmalarını bekliyor, konunun Türk Eğitim Sen tarafından takip edileceğini eğitim camiamızla paylaşıyoruz.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection