Halkeğitimde 19032 kişiye beceri kazandırma kursu

Halkeğitim merkezi kurslarının yıl sonu sergisi açıldı. Sergi açılışına Vali Hasan Şıldak, protokol üyeleri ve konuklar katıldı.

Açılışda konuşma yapan Burdur Mehmet Akif Ersoy Halkeğitimi Merkezi ve Akşam Sanatokulu Müdürü Ömer Akın;

“Resim, aşçı çırağı pasta yapımı gibi kurslarımızın yıl sonu sergisine hoş geldiniz. Halk eğitim merkezi müdürlükleri, gerek eğitimin tabana yayılması gerekse becerilerin artırılması konusunda bireylere toplumun içindeki tüm bireylere hizmet vermeyi kendine amaç edinmiş, Atatürk ilkelerini ve çağdaş normları benimsemiş, yerel değerlere önem veren demokratik eğitim kurumlarıdır. Vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak, meslek edindirmek, onlara bilgi beceri kazandırmak, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, bir üst öğrenim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak ve yaygınlaştırmak, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak, kursların en önemli özelliği olmalıdır. Ve müdürlüğümüzce bu yönde çalışmalar sürdürülmüştür. Halk eğitimi merkezlerinde her yaştan insanın ilgi ve yeteneklerine uygun kurslar düzenlenmektedir. Bu eğitim öğretim yılı başı olan 1 Eylül 2018 tarihinden bu güne kadar toplam 669 kurs açılmıştır. Bu kurslarımızdan 19032 kişi yaralanmıştır.” Açıklaması yaptı.

Yıl sonu gösterileri kapsamında; yabancı uyruklu öğrenciler şiirlerini okudu, kursiyer öğrenciler halk oyunları gösterisi yaptı ve hak kazanan öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Programın tamamlanmasının ardından kursiyerler tarafından üretilen eserlerin sergisine geçildi. Eserleri dikkatle inceleyen Vali Hasan Şıldak, kursiyerlerden eserleriyle ilgili bilgi aldı.

Mine Kaya

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection