Her Bizans’a bir Fatih

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tiyatro grubunun tertip ederek “Her Bizans’a, Bir Fatih” sloganıyla sahneye taşıdığı fetih tiyatrosunun il, ilçe teşkilatları, ilçe ve belde belediye başkanları ve değerli ülküdaşların yoğun katılımlarıyla Söğüt beldesinde sergilenmesi hususunda açıklama yapılarak bilgi verildi;

Burdur Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete tiyatro gösterimi öncesi yaptığı konuşmada; 

“İstanbul insanlığın var oluşundan bu yana sadece Türk ve İslam dünyasının değil, dünyanın çeşitli kavimlerince siyasi ve coğrafi önemini korumuş ve her zaman feth edilme arzusuyla yanıp tutuşu olan bir şehir olmuştur. Hz. Muhammed’in “İstanbul muhakkak fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.” hadisine mazhar olan 2. Mehmet ve o mübarek ordusu Konstantine’yi Türk ve İslam mührünü vurmak için harekete geçmiştir. Büyük bir imanla fedakarlıklarla “İman varsa imkan da vardır.” sözünün karşılığı olarak gemileri karadan yürütmüş ve istanbulda türkün mührünü sonsuza dek var olacağının müjdesini bizlere vermiştir. Peygamberimizin övgüsüne layık olan Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve o mübarek ordusunun ruhları önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhları Şad Olsun. 

Bu güzel etkinliğimizi ülküdaşlarımızla buluşturmalarından dolayı Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Dr. Sinan Ateş ve kıymetli oyuncularımıza şükranlarımızı sunuyorum. “ dedi. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection