35 yıllık bisikletiyle 82 yaşında bir delikanlı

Özboyacı İlkokulu önünde  35 yıllık bisikleti ile bekleyen bir delikanlı emekli öğretmen Sait Yıldız. Yanında da ilimizde doğa ve bisiklet sporunun gelişmesine yıllarca liderlik eden, emekli öğretmen duayen bisikletci Hüseyin Şenol var.

 

Sait Yıldız 82 yaşında emekli öğretmen. Yarıköy İlkokulu’nda 28 yıl okul müdürlüğü yaptı. Her sabah bisikletinin arkasındaki seleye oturttuğu torununu Özboyacı İlkokulu’na getiriyor. Öğlen okuldan alıp eve yemeğe götürüp geriye okula getiriyor. Derslerin bitiminde de torununu alıp bisikletiyle eve götürüyor.

Bisikletinin kadrosundaki bastonuda ne olur ne olmaz diye yanında bulunduran 82 yaşındaki emekli öğretmen Sait Yıldırım; “Bisiklet sağlıktır, sağlıklı yaşamamızı, dinç kalmamızı sağlar. Burdur’da yakın mesafelerde otomobile binmeye hiç gerek yok. Bisikletle heryere gidip gelmek mümkün. Ben kendimi bildim bileli bisiklet binerim. Kullandığım bisiklet 35 yıllık. Bisikletin yakıtı, masrafı yok. torunumu okula bisikletimle getirip götürüyorum. Herkese tavsiyem,şehir içinde otomobil yerine bisiklet kullanılması yada yürünmesidir. Böylece şehir içindeki trafik yoğunluğu ve oto park sorunuda giderilir. Çocuklar arabaya değil bisiklete özendirilmeli. Ben 82 yaşımda bisiklete binebiliyorsam herkes binebilir.” Demekte.

Duayen bisikletci Hüseyin Şenol’da şehir merkezinin coğrafi konum itibariyle bisiklet binmeye, bisiklet sporu yapmaya için çok uygun olduğunu vurgulayarak, sağlıklı olmak için herkese bisiklete binme çağrısı yaptı.

Hasan Türkel

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection