Salda da mavinin büyüleyen tonları

Yeni turizm sezonunun açılması ve havaların ısınmasıyla birlikte Salda Gölü’ne ilgi arttı. Birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapan Salda Gölü maviliği ve beyaz kumsalıyla adeta insanı büyülüyor. 

Salda Gölü beyaz kumsalı ve turkuaz maviliğiyle geçtiğimiz yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladı. 

Göz kamaştıran güzelliğiyle ziyaretçilerini adeta büyüleyen Salda Gölü, 184 metre derinliğe sahip tektonik bir çukurun üzerinde ve kapalı bir havzada yer alıyor. 1989’dan bu yana doğal sit alanı statüsünde olan ve yüksek turizmin potansiyeline sahip “Türkiye’nin Maldivleri”nin son yıllarda tanıtım faaliyetleri ve sosyal medyadaki paylaşımlar sayesinde popülerliği arttı. 

Yeşilova’da ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak adlandırılan Salda Gölü, Cumhurbaşkanlığı kararıyla ‘özel çevre koruma bölgesi’ ilan edildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Şubat’ta Burdur’da yaptığı mitingde, Yeşilova ilçesindeki turkuaz suyu ve bembeyaz kumsalları ile ‘Türkiye’nin Maldivleri’, ‘Saldivler’ gibi isimlerle anılan, son yılların önemli turizm merkezi Salda Gölü ve çevresinin özel koruma alanı ilan edileceğini, etrafına 300 bin metrekarelik millet bahçesi yapılacağını açıklamıştı.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection