İdare Mahkemesi kararıyla; Başarılı bürokrat Olpak görevine dönüyor

İçişleri Bakanlığı’nın 23 Ekim 2018 tarihli onayı ile görevinden alındığı açıklanan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, yargı kararı ile görevine geri dönüyor. 

Görevden alınarak aynı kurumda uzman olarak görevlendirilen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İdare Mahkemesi’ne başvurarak yürütmenin durdurulması talebinde bulunmuştu. İdare Mahkemesi talebi olumlu karşılayarak, Servet Olpak’ın göreve döndürülmesine karar verdi. Yaklaşık 3 yıllık süreçte başarılı çalışmalara imza atan Servet Olpak’ın, yargı kararı ile görevine dönecek olması kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.

Servet Olpak; “2015 yılında başlamış olduğum Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevimden bu gün itibari ile ayrılmış bulunmaktayım. Rabbim bizlere bu görevi alnımızın akıyla yapmayı nasip ettiği için şükürler olsun. Üç yıl süre içerisinde hizmet etmekten büyük gurur duyduğum değerli Burdur Halkı’na, köy muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, fedakarlığını esirgemeyen İl Özel İdaresi personeline ve il müdürlerimize, bürokratlarımıza, valilik personeline ve valilerimize bu süreçteki katkılarından dolayı teşekkür eder; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım.” Açıklamasıyla görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection