Başkan Ercengiz verdiği sözü tuttu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Başkan Ercengiz verdiği sözü tuttu

Burdur Belediyesi’nden Konya ve Çanakkale’ye kültür turu

Burdur Belediyesi ’nden, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği ve yerel seçimler öncesinde Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in özellikle kadınlara kültür turları kapsamında verdiği sözlerin ilkinin Konya gezisiyle yerine getirildiği” açıklaması yapıldı.

Açıklamada, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yürüttüğü çalışmalar kapsamında ihtiyaç önceliklerinin yanı sıra, sosyal belediyecilik anlayışıyla da hizmetlerine hız kesmeden devam ettiği, Burdur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün organize ettiği kadınlara özel Kültür Turlarının ilkinin 17 Mayıs 2019 Cuma günü Konya’ya düzenlendiği bilgisi verildi;

Konya tarihi şehri turunda Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi günümüzde ise “ Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm dünyaya nam salmış olan Hz. Mevlana Türbesi, cami ve semahane, derviş hücreleri, Hasan Paşa türbeleri ziyaretinin ardından, Şems-i Tebrizi Türbesi ziyaretlerinin ardından, botanik güzelliği ve bir günlük ömrü olan kelebeklerden oluşan vadi gezisinden sonra, Hz. Mevlana ve Mevleviler arasında önemli bir yeri olan Ataşbaz-ı Veli’nin türbesi ziyaret edildi. Konya gezisinden mutlu dönen Burdurlu kadınların ardında, 18 Mayıs’ta  ise 2 otobüs Çanakkale gezisi için yola çıktı.  19 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen Çanakkale gezisinde ise Gelibolu Yarımadası’nın en çok ziyaret edilen ana ziyaret noktası olan Abide, Eski hisarlık Burnu üzerinde yer alan Çanakkale Şehitlik Abidesi ziyaret edildi. Kültür Turları kapsamında düzenlenen Çanakkale gezisi için isimlerini kaydettiren kadınların kura çekilişi ise Burdur Noteri tarafından katılımcı kadınların huzurunda gerçekleştirildi.

Kültür Turlarında kadınlara profesyonel rehberler öncülük etti. Tarihi ve kültürel yerleri ziyaret eden Burdurlu kadınlar, düzenlenen gezilerden memnun döndüler. 

 Kültür Turlarına katılan kadınlar “Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’den Allah razı olsun. Sayesinde görmediğimiz yerleri göreceğiz, hem küçük de olsa bir tatil yapmış olacağız. Biz çok mutluyuz.” dediler. Çanakkale gezisine katılan kadınlar ise  bir dahaki turda Konya’ya gitmek istediklerini, orası için kayıt yaptıracaklarını ifade ettiler.

Ögeyi Oylayın
(1 Oylayın)

Yorum yapın

No Internet Connection