Burdur Lisesi Tubitak Fuarı açıldı

Türkiye genelinde öğrencilerin bilime karşı bakış açılarını değiştirip geliştirmek, öğrencileri bilimsel çalışmalara teşvik etmek, onlara doğru yönlendirmelerde bulunarak uygun meslek seçimi konusunda destek olmak amacıyla TUBİTAK Bilim Fuarları açılıyor. 

Burdur Lisesi Tubitak Proje Fuarı’nda birbirinden farklı 20 proje sergilendi. Burdur Lisesi öğrencilerince hazırlanan fuarda çevre, tabiat, resim alanıyla ilgili projeler tanıtıldı. Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatmanur Şıldak’ın da katıldığı fuarda projeler hakkında bilgi verlidi. Fuar açılışı Resim Öğretmeni Hülya Cambaz ve öğrencilerinin hazırladığı Tuvalim Duvar Projesi çalışmasının gezilmesiyle sona erdi. 

Tubitak Bilim Fuarı Sergisiyle ilgili gazetecilere açıklama yapan Burdur Lisesi Okul Müdürü İbrahim Çetin;

“Tubitak Bilim Fuarı Proje açılışımızı bugün gerçekleştirdik. Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatmanur Şıldak’ın da katılımıyla fuarımızda yer alan projeleri katılımcılara tanıttık. Bu sergide 20 proje var. Genel olarak tabiat ve çevreyle ilgili projelerimiz ağırlıkta. İddialı projeler içerisinde yer alanlar ise çevreyle ilgili olan, Salda ve Burdur’un yaşanabilir şehir haline getirilmesi konulu projeler. Öğrencilerim bunları yapabilmek için çok emek harcadı. Bu projeler sayesinde öğrenciler hem kendilerini geliştirdi hem de projelerini üretti. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection