Her şey Mehmet Salih için

18 May 2019
674 kez

Din Kültürü Öğretmeni Adem Demirezen ve eşi Arife Demirezen, milyonda bir görülen doğumsal çift taraflı kaval kemiği eksikliği (Tibial Hemimelia) hastası 18 aylık oğulları Mehmet Salih’in tedavisi için çare arıyor. Mehmet Salih bebeğin ilk ameliyatı 23 Mayıs’ta İstanbul Tuzla Okan Üniversitesi Hastanesi’nde yapılacak. 

Çeltikçi Şehit Ali Yıldırım Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 2 çocuk babası Adem Demirezen, iki oğlundan büyüğünün 6 yaşında ve sağlıklı olduğunu, küçük oğlu Mehmet Salih’in ise 28 haftalık dünyaya geldiğini söyledi.

Mehmet Salih’in doğumdan sonra iki ay kuvözde kaldığını ve şu an 1 yaşında olduğunu belirten Demirezen, oğluna doğuştan “Tibial Hemimelia” tanısı konulduğunu, doktorların hastalığın 1 milyon canlı doğumda bir görülen bir hastalık olduğunu aktardı .

Baba Adem Demirezen, bebekleri kuvöz sonrası seyahat edebilecek seviyeye gelince tedavi arayışları için, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Balta Limanı Kemik Hastanesi, Çapa Tıp Fakültesi ve bazı özel hastanelere başvurduklarını, muayene olduklarını ve tedavi önerisi olarakta sol bacağın diz seviyesinden kesilmesi gerektiği söylediklerini belirterek, “Biz anne baba olarak bu durumu kabullenemedik ve çareler aradık. Mehmet Salih ile aynı hastalığa sahip, 2015 yılında tedavi edilen Furkan Eymen bebeğin ailesine ulaştık. Furkan Eymen’in tedaviden sonra yürüyor olduğunu gördük ve onların yönlendirmesiyle onun tedavi olduğu doktora ulaştık.” dedi.

Tedavi süreciyle ilgili gazetemize açıklamada bulunan Baba Adem Demirezen;

“Oğlumuzun ameliyatını yapacak Doktor Dubai’de. Bu doktor yurt dışında, Prof. Dr. Micheal Weber, Alman bir doktor. Dubai’de hastalarını kabul ediyor. Weber, bu ameliyatı yapmak için bizden 250 bin euro istiyor ancak ben öğretmenim. Bu maliyet benim imkanlarımı aşıyor. Bu rakama ulaşmamızın iki yolu var. Birincisi yurt dışı tedavi raporu almak bunun için uğraştık ama bu raporu alamadık. Çünkü bize yurt içinde bir şekilde tedavi öneriliyor olması buna engel oldu. Bize Türkiye’deki hastanelerde tedavinin ancak ampütasyon (kesme) olabildiği söylendi. Hastane bu tedavi önerildiği için yurt dışı tedavi raporu verilemeyeceğini söyledi. Bu ameliyatı yapabilmemiz için  250 bin euroya ihtiyacımız var. Biz bu miktar için bir kampanya başlatma çabası içerisindeyiz.”dedi. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection