600 Binaya doğalgaz şebekesi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  Kışla Mahallesi’nde başlatılan doğalgaz çalışmaları alanında incelemelerde bulundu.

Torosgaz Bölge Müdürü Oktay Küp inceleme sırasında, doğalgaz bağlantı çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada, “Çalışmalarımıza dün itibariyle başladık. Bu sene yaklaşık 12 km’lik bir çalışmamız olacak. Başlattığımız çalışmalarla Kışla, Menderes, Bağlar Mahallesi ve yeni yapılan binalarla toplam 600 binaya bağlantı döşenmiş olacak. Çalışmalarımız Temmuz ayı içerisinde bitecek.” bilgisi verdi. İnceleme esnasında uzun bir süredir Kışla, Aydınlıkevler ve Menderes Mahallesi sakinlerinin doğalgaz şebe hattının bağlanmasıyla ilgili talebinin olduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, 600 bina için şebeke bağlantısının döşeneceğini söyledi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kışla Mahallesi doğalgaz şebeke çalışmalarını inceleme sırasında yaptığı açıklamada;

“Uzunca bir süredir muhtelif mahallelerimizden ve özellikle Kışla, Aydınlıkevler ve Menderes Mahallelerimizden doğalgaz şebeke hattının kendilerine ulaşmasıyla ilgili bir talep vardı. Bizde bunu ilgili ve yetkili kurumumuza ilettik. Kurumlar kendi altyapı çalışmaları ve yatırım planlamalarını yaptılar. Bizde seçim çalışmalarımızda sözümüzü verdik.

Tabi burada şirketimiz adına en büyük maliyetlerden birtanesi asfalt bozma bedelleriydi. Şirkette bunu vatandaşımıza yansıtmak zorundaydı. Bizde mümkün olduğu kadar ne vatandaşımıza ne ekstra bir maliyet çıkartmak ne de yetkili şirketimizin iş yapmasını engellememek adına asgari müşterekte buluştuk. Bundan sonraki süreçte bu yıl için hedeflediğimiz 12 km ve toplamda yeni 600 bağlantı yapılarak vatandaşımızın doğalgazla buluşmasını sağlayacağız. Bu tür mahallelerimiz, bizim eski ve potansiyel olarak yaşlı insanlarımızın yaşadığı mahalleler. Seçim çalışmalarında şunu gördük. Vatandaşımız bedeli ne olursa olsun, bu doğalgazı istiyordu.

Bizimde amacımız bu çalışmayı en kısa zamanda sonuçlandırıp, vatandaşımızın arzuladığı doğalgaz şebekesinin tamamlayıp, bağlantısını yaparak, doğalgaz kullanımını sağlamak. 2007 yılından beri yeni imar adalarına da ulaştırılıyor. Ama gönlümüzden geçen, arzuladığımız şu, bundan sonraki planlamaları gerek doğalgaz şirketi, gerek elektrik dağıtım şirketi, Telekom ve altyapı da diğer talep olan ne şirket varsa bunları birlikte organize edip, altyapı çalışmalarını ortak kullanım alanlarından çıkartıp,  vatandaşın kullanacağı alana kadar getirip, altyapı hizmetlerini bitirdikten sonra yol ve kendi hizmet ağımızı oluşturduktan sonra da yeni çalışmada asfaltları kazıp, bu hale getirmemek gibi bir düşüncemiz var. İnşallah bunu da ilgili ve yetkili kurumlarımızla birlikte planlayıp, bundan sonraki süreci de böyle götürmeyi planlıyoruz.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection