Çeşmedamı’nda Gönül Sofrası

Burdur Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Gönül Sofralarına, Ramazan’ın ilk gününden itibaren yoğun ilgi gösteriliyor. Burdur Belediyesi Gönül Sofrası Ramazan ayının 8. gününde Ulu Cami yanında kuruldu. Çeşmedamı, Kuyu, Üçdibek ve Sakarya Mahalleleri sakinlerinin bir araya geldiği iftarda, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz birlik beraberlik mesajları verdi.  

 

Burdur Belediyesi’nce her Ramazan’da hayırseverlerin desteğiyle organize edilen ve zengin, fakir, genç, yaşlı demeden Burdurluları aynı yemekte buluşturan Gönül Sofrasının durağı  Çeşmedamı, Üçdibek, Kuyu ve Çeşmedamı Mahalleleri oldu. Ramazan ayının ilk gününden bu yana  kurulan Gönül Sofrası’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yemekte yaptığı konuşmada Ramazan Ayının hayırlara vesile olmasını dileyerek; 

“5 yıldır geleneksel hale getirdiğimiz Gönül Sofralarımız sizlerle şen, sizlerle güzel, şeref veriyorsunuz, onur veriyorsunuz, bizlerde gönüllü bağışçılarımızın desteği, belediyemizin katkılarıyla 5 yıldır bıkmadan, usanmadan bu gönül sofralarını sizlerle birlikte olabilmek için kuruyoruz. Bu akşamda 5 mahallemizle birilkteyiz. Çünkü Ramazan bu yıl artık bahara doğru geldiği için yağış nedeniyle 29 günün 29’unda da malesef gönül soframızı açamayacağımız için mahallellerimizi birleştirdik. Bu yüzden biraz yoğunluk var. Önemli olan bir arada, beraber olmak. Sizlerin taşrifleriyle kalabalık sofralarımızda iftar açabilmek. Bugün muhtarlarımız bize destek verdiler. Yardımcı oldular, sizlere ulaşmamızı sağladılar. Ramazanımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntılı günleri bitirip, yine kol kola birlikte yürüyebildiğimiz ve önceliğimizin sevgi, saygı, hoşgörüolduğu insanın en kıymetli varlık olduğunu bilerek yine insan için çalışmaya devam edeceğimiz, devam edeceğimiz günlerimizin olması temennisiyle hepinize afiyet olsun diyorum. Tuttuğunuz oruçların kabul olmasını Allah’tan diliyorum.”dedi. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection