SMMMO’da Vurgun yeniden başkan

SMMMO binasında yapılan genel kurulda mevcut başkan Serkan Vurgun güven tazeledi. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) olağan genel kurulunda tek listeyle seçime giden Serkan Vurgun, yeniden başkan seçildi. 

 

Genel kurulda yaptığı konuşmada, serbest muhasebeci mali müşavirliğin ülke açısından önemli bir meslek olduğunu belirten SMMMO Başkanı Serkan Vurgun, “Mesleğimizin resmiyete kavuşmasından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm çalışmalarımız mesleğimizin hak ettiği değerini ve gelişimini sağlaması için olmuştur. Bugün gelinen noktada tüm sorunlara karşın geriye dönüp baktığımızda, bu uğurda harcanan çabanın boşa gitmediği ve olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Artık finansal raporları raporlama, denetim gibi ülkemiz açısından önemli bir mesleği icra ediyoruz. Beklentimiz, yetki ve sorumluluklarımızın uluslararası standartlara uygun olarak düzenlenmesi, ülke ekonomisine katkımızın önemsenmesidir.” dedi.  

Divan başkanlığını İlyas Anaç’ın yaptığı genel kurulda yönetim ve denetim kurulları ayrı ayrı oylanarak ibra edildi. Mevcut Başkan Serkan Vurgun’un aday olduğu genel kurulda, tek listeyle seçime gidildi. Bunun sonucunda Serkan Vurgun ve yönetimi tekrar göreve getirildi. 

Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan Vurgun 23. Olağan Genel Kurul’da yaptığı konuşmada;

“Mesleğimizin sorunlarının görüşeleceği, çözüm yollarının aranacağı 23. Olağan Genel Kurulu’muz için birlikteyiz. Mesleğimiz yasal statüsüne kavuşturan 3568 sayılı yasa 13 Haziran 1989 tarihinde resmi gazetede yayınlanmış, odamız ise 11/04/1990 tarihinde kurulmuş olup, bugün 242 üyemiz ve 145 büro ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Odamızın kuruluşundan bugüne kadar görev almış, emeği geçmiş tüm meslektaşlarımızı yürekten teşekkür ederken, ebediyete uğurladığımız meslektaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor ve rahmetle anıyorum. Mesleğimizin resmiyete kavuşmasından bugüne kadar geçen süre içerisinde tüm çalışmalarımız mesleğimizin hak ettiği değerini ve gelişimini sağlaması için olmuştur. Bugün gelinen noktada tüm sorunlara karşın geriye dönüp baktığımızda, bu uğurda harcanan çabanın boşa gitmediği ve olumlu gelişmeler yaşandığını söyleyebiliriz. Artık finansal raporları raporlama, denetim gibi ülkemiz açısından önemli bir mesleği icra ediyoruz. Beklentimiz yetki ve sorumluluklarımızın uluslarası standartlara uygun olarak düzenlenmesi, ülke ekonomisine katkımızın önemsenmesidir.” dedi.  

Başarı ekip işidir

Yönetim kurulu olarak üreten, üyesine söz veren, verdiği sözü yerine getiren bir yönetim anlayışını benimsediklerini ifade eden SMMMO Başkanı Serkan Vurgun;

“Dünyada teknoloji hızla değişmekte, mesleğimizde bundan ciddi manada etkilenmektedir. Dün e-tebligat, e-SGK gibi başlayan süreç e-defterlerle bir ‘e’ süreci içerisinde devam etmektedir. Bizlerde teknolojiyi yakından takip eden bir meslek grubu olarak bu oluşum içerisinde en iyi şekilde yerimizi almaktayız. Ülkemizin kalkınmasında mükellef ve devlet arasındaki kesintisiz iletişimin sağlamasında en önemli yetki biz meslektaşlarımızda. Biz serbest muhasebeci mali müşavirlerin küresel dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle mesleğimizin her geçen gün önemi daha da artmaktadır. Biz yönetim kurulu olarak bu bilinç içerisinde birleştirici ve uzlaştırıcı ortam yaratıp, ortak akılda buluşarak ülkemin ve mesleğimizin çıkarları doğrultusunda barış, huzur, dayanışma ve birliktelik içerisinde üreten, üyesine söz veren, sözünü yerine getirmek için çaba sarf eden bir yönetim anlayışı içerisinde olduk. Yönetimin yanında komisyonlarında çalıştığı, üyelerinin katkı sağladığı bir yönetim anlayışı içerisinde olduk. Geçmiş dönemlerde yönetimlerde, kurul ve komisyonlarda yer almış veya almamış meslektaşlarımızın bilgilerinden yararlandık. Genç meslektaşlarımızın katılımlarını sağlayarak mesleğimizi ve meslektaşımızı daima bir adım öne getirmek için çaba sarf ettik. Mesleki ve sosyal projelerimizi hep  meslektaşlarımız için çalıştık. Üst birliğimiz TÜRMOB, diğer mesleki odalar, kamu kurum ve kuruluşlarıyla irtibat içerisinde olarak mesleki çalışmalarımızın üyeliği sorunları için çalışmalar yaptık. Başarı ekip işidir anlayışı içerisinde çıktığımız bu yolda, ekip anlayışı içerisinde devam ettik. Hepimizi çok iyi bilmeliyiz ki tek başına başarıyı yakalamak mümkün değildir. Bu nedenle her zaman hep birilkte diyoruz ve beraberce ulaşacağımız hedefe inanıyoruz. Bizler ilkeli, deneyimli, katılımcı, üretken ve paylaşımcı bir anlayışla mesleki eğitim programlarımızla, haksız rekabetle mücadelemizle, yasal düzenlemelerden kaynaklanan sorunların takipçiliğimizde sizlere hizmetle yolumuza devam ettik.” dedi ve katılan herkese teşekkür etti. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection