Özel İdare Genel Sekreterliği’ne Ertilav atandı

İl Özel İdare Genel Sekre terliği’ne Asım Ertilav atandı. 

Bir süredir genel sekreterlik görevini vekaleten yürüten Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu’ndan sonra görevi Asım Ertilav devraldı. Genel Sekreter Ertilav daha önceden, İl Genel Meclisi Denetçisi ve  Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerini yaptı. 

Asım Ertilav kimdir?

1979 yılında Burdur iline bağlı Gölhisar ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lisans tahsilini Gölhisar’da tamamladı. Lisans eğitimini, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iktisat bölümünde tamamladı. Memuriyet hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nda 2005 yılında başladı. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın açmış olduğu sınavı kazanarak 2007 yılında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında mesleki yeterlilik sınavını vererek Vergi Denetmeni oldu. Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanlığı’nda Vergi Denetmeni olarak görev yaptı. 2011 yılında 646 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Vergi Müfettişliği’ne atandı.

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı Kahramanmaraş Grup Başkanılğı’nda Vergi Müfettişi olarak görev yapmakta iken, Burdur İl Özel İdaresi’ne İç Denetçi olarak naklen atanarak, 28 Nisan 2014 tarihinde görevine başladı.

28 Nisan 2014-31 Ekim 2018 tarihleri arasında Burdur İl Özel İdaresi’nde İç Denetçi olarak görev yaptı. 31 Ekim 2018 tarihinde Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine vekaleten atandı. Genel Sekreter Yardımcısı olarak görevini yapmakta iken 10 Mayıs 2019 tarihinde Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Asım Ertilav, yüksek lisans eğitimini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection