Yasadışı kenevire Jandarma darbesi

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamada, Çınarcık mevkii ormanlık alan içerisinde yasa dışı olarak kenevir ekimi yaptıkları tespit edilen E.Ç. ve F.D.isimli şüpheli şahıslar, İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, 08 Mayıs 2019 tarihinde belirlenen mevkiide yapılan operasyonla yakalandıkları bilgisi verildi.

Açıklamada, Yeşilova ilçesi Güney Köyünde ikamet ettikleri belirlenen şahısların, yasa dışı olarak üretimini yaptıkları kenevirleri, Denizliye uyuşturucu madde olarak satacakları duyumu alındığı belirtildi.

Gerçekleştirilen operasyonda şüpheli E.Ç ve F.D. isimli şahıslar 71 kök kenevir bitkisi ve 2 adet ruhsatsız av tüfeği ile  yakalanmışlardır. E.Ç isimli şahsın 10.04.2019 günü Denizli İli Acıpayam İlçesinde meydana gelen 5.128 kök yasadışı kenevir ekim olayının da şüphelisi olduğu, 6 ayrı suçtan suç kaydının bulunduğu ve Afyonkarahisar Emirdağ İlçesi Açık Ceza İnfaz Kurumundan firari olarak arandığı tespit edildi. 

E.Ç. ve F.D. isimli şüpheli şahıslar, Yeşilova Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltılarının ardından mahkemeye sevk edildi. Ele geçirilen 71 kök kenevir bitkisi Yeşilova İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince olay yerinde imha edildi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection