Kızılay, insan ayrımı gözetmeksizin hizmet veriyor

Tüm Türkiye’de “Az çok demeden paylaşıyorsan Hilal olsun Türkiye” sloganı ile Ramazan ayında seferberlik şeklinde sürdürülen gıda kolisi yardım faaliyetlerine Türk Kızılay Burdur şubesi de tüm gücüyle destek veriyor.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerinin Ramazan ayında yüzünü güldürmeyi hedefleyen Türk Kızılay, çalışmalarına Burdur Şubesi ile hızlı ve hazırlıklı olarak başladı. 

Konu hakkında açıklama yapan Kızılay Burdur Şubesi Başkanı Öğr. Gör. Şahali Kaya; “Türk Kızılay, insan ayrımı gözetmeksizin, tarafsız, bağımsız ve evrensel çerçevede faaliyet gösteren kadim bir yardım kuruluşudur, Türk Milleti’nin gözbebeğidir. Türk Kızılay, sadece afet anlarında değil hayatın her anında insanlara yardım götürebilmek için projeler üretmektedir. Bu ulusal ve uluslararası projelerin sayısı günümüzde 14’ü bulmaktadır. Bu projeler içerisinde şu anda en çok üzerinde durduğumuz, yardıma muhtaç kişilere dağıtılmak üzere birçok kuru gıda ürününün bulunduğu 2 farklı gıda kolisi hazırlanması çalışmalarıdır. Anlaşmalı olduğumuz Migros ve Bizim Marketlerde bağış toplama yetkisi olan gönüllülerimize yardımseverler kolaylıkla ulaşabilir, gıda kolisi yardımı hakkında bilgi alabilir ve gönül rahatlığı ile destek verebilirler. Bu faaliyetimiz ile yardımsever vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı oldukça şeffaf ve hızlı bir yöntemle buluşturmuş oluyoruz. Şu anda gıda kolisi bağışları oldukça verimli bir oranda ilerliyor. Bu durum da Türk Kızılay’ın Türk Halkı nezdinde haklı itibarının çok yüksek olduğunu gösteren verilerden birisidir diye düşünüyoruz. Türk Kızılay Burdur Şubesi olarak şimdiden hayırsever Burdur Halkına sizin aracılığınız ile şükranlarımı sunuyor, bağışlarını Türk Kızılay çatısı altında yapmaya davet ediyorum.” Dedi.

Anlaşmalı marketlerde yardım kampanyasına katılan vatandaşlar ise Türk Kızılay logosunu görmekten, yardımlarını Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşuna yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection