İzmir “Geleneksel Burdurlular Şöleni” 28 Nisan’da

İzmir Burdurlular Derneği, “Geleneksel Burdurlular Şöleni” düzenliyor. Şölen 28 Nisan Pazar Günü, İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Hüseyinoğulları Piknik Alanı’nda yapılacak.

İzmir’de önemli çalışmalara imza atıp, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek ve İzmir’de yaşayan Burdur’luları her fırsatta yaptıkları faaliyetler ile bir araya getirip Burdur özlemini bir nebze olsun gideren İzmir Burdurlular Derneği bu yılki yapılacak olan  geleneksel şölenin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bu yıl Arzu Gök ve Ümmet Çelik’in konuk olacağı şenlikte, İzmir’de yaşayan Burdurluların yanısıra çevre illerden ve ilçelerdende vatandaşların katılması bekleniyor.

Meşhur Ceviz Ezmesi ve Burdur Şiş’inde ikram edileceği şenlik, konserlerin, halkoyunları gösterilerinin yanı sıra çeşitli etkinlikler ile tamamlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmir Burdurlular Derneği Başkanı Refik Kaya;

“Gelenekselleştirmiş olduğumuz “İzmir Gelenekselleşmiş Burdurlular Şöleni”ne İzmir’de ve Çevre illerde yaşıyan vatandaşlarımızın katılımlarını bekilyoruz. Hazırlıklarımızda ve organizasyonumuzda sona geldik. İnşallah Her yıl olduğu gibi bu yılda coşkulu, eğlenceli bir şenlik olacağına inanıyoruz. Herkezi 28 Nisan’da yapacağımız şenliğe davet ediyor, ‘Hadi Geli Sende Gel’ diyoruz.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection