Dünyanın İlk ve Tek Çocuk Bayramı; Kutlu Olsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yıldönümü, çeşitli etkinliklerle anlamlı, heyecanlı ve coşkulu bir şekilde kutlandı.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ilk etkinlikte, önce İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk sunma töreninin ardından Valilik Makamı ziyaret edildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Vali Hasan Şıldak’ın makamına geçen Mehmetçik Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Münevver Gürrer düşüncelerini basın mensuplarına anlattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı’nın kutladıkları için çok mutlu  olduğunu belirtti. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yaptığı konuşmada;

“23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nın 99. kutlama programı için buradayız. Bugün Türk milletinin iradesinin, kararlarının ve sesinin yegane temsilcisi olan Türkiye Millet Meclisi’nin, Türk milletinin varlığı ve kaderi üzerinde hakimiyetini resmen ilan ettiği tarihin yıldönümüdür. Hakimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği bu anlamlı günü milletçe büyük bir gururla, şanla, şerefle kutluyoruz. Milletimizin kendini yönetmek, istek ve iradesini en iyi şekilde yansıtan Türkiye Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümü ve varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın çocuk bayramını en içten duygularımla kutluyorum. 

Bayramınız kutlu olsun çocuklar

Milli iradeyi temsil eden gazi meclis TBMM, İstiklal Harbi’ne yön vermiş, milletimzin kurtuluş mücadelesini yönetmiş, birlik ve beraberliğimizin timsali olmuştur. Meclisimizin ilk başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurucu meclisimizin tüm değerli üyelerini, Kurtuluş Savaşı’mızda mücadele vermiş kahramanlarımızı, gazilerimizi, ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyorum. TBMM’nin açılışının 99. yıldönümü kutlu olsun. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocum Bayramı çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek bayramdır. Bu vesileyle birkez daha ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun çocuklar.” dedi. 

Valilik Makamı ziyaretinin akabinde TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu’ndaki etkinlikler başladı. Program Abdi Özeren İmamhatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı mehteran gösterisi ile başladı. Ardından halk oyunları ve müzikli dans gösterileri sergilendi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen oyunlarda, şiir, kompozisyon ve resim alanında dereceye gören öğrencilere armağanları Vali Hasan Şıldak tarafından verildi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection