23 Nisan Valisi Gürrer’den ilk talimat; Her mahalleye kütüphane ve spor tesisi

Vali Hasan Şıldak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, Valilik Makamını temsili olarak Mehmetçik Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Münevver Gürrer’e devretti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve öğretmenlerinin eşliğinde Valilik Makamına geçen Temsili Vali Münevver Gürrer, öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile kendisini makamında ağırlayan Vali Hasan Şıldak’a sevgi ve saygılarını sunduğunu belirterek, “Sayın Valimize  Burdur’umuz için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Böylesine anlamlı ve güzel bir günde başta ülkemizdeki çocuklar olmak üzere, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Tarım Müdürlüğü’nü aradı

Açıklamasının ardından ilk olarak İl Kültür Turizm Müdürü’nün telefona bağlanmasını isteyen Temsili Vali Münevver Gürrer, İl Kültür ve Turizm Müdürü’yle ile görüşerek, günümüz çocuklarının teknolojik bağımlılık içerisinde bulunduğunu ve onların bu bağımlılığını azaltmak adına her mahalleye kütüphane ve spor tesisi yapılmasını istedi. İl Kültür Turizm Müdürü Abdullah Kılıç’ta yeni kütüphane yapımının bitmek üzere olduğunu ve bu konuda çalışmaların artırılması için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne bağlanarak İl Müdürü Oktay Darcan ile de görüşen Temsili Vali Münevver Gürrer, son günlerde yaşanan soğuk hava nedeniyle meyve ve sebzelerde don olaylarıyla ilgili bir kaybın yaşanmadığını ve Tarım Fuarı hazırlıklarının bittiğini söyledi.

Vali Hasan Şıldak, Temsili Vali Münevver Gürrer’in ziyareti esnasında yaptığı açıklamada;

“Çok teşekkür ediyorum 23 Nisanı’mızı şenlendirdin. 23 Nisan çocukların bayramı. Ama anlamı da o kadar büyük ki. Egemenliğimizin tescillendiği TBMM’nin kapılarını açtığı bir tarih. Biz Milli Mücadele’nin, Kurtuluş Savaşı’nın yürüttüğü mücadelerle Cumhuriyet’e ulaştık. Gururluyuz. Böyle bir ülkede olmak, bu ülkenin vatandaşı olmak, böyle çocuklara sahip olmak ve özellikle kritik zamanlardaki kenetlendiğimiz o milli şuur ruhuyla birlikte bize bunlar güç veriyor. Bu şekilde bir duygu patlamasıda yaşıyoruz Milli Bayramlarımızda. Bu manada ben de tekrar bütün çocuklarımızın, bütün milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Biraz sonra da okulda birlikte törenlerimizi kutlayacağız.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection