Vali Hasan Şıldak “Hedef 4000 Yeni İstihdam”

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Şubat 2019 tarihinde başlatılan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen “BURASI TÜRKİYE BURADA İŞ VAR” sloganıyla açıklanan yeni istihdam seferberliği kapsamında, İlimizde yürütülen bilgilendirme çalışmalarına kapsamlı bir şekilde devam ediliyor. 

“BURASI BURDUR BURADA İŞ VAR” sloganıyla ilimizde yürütülen çalışmalar kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu ve Çalışma ve İş Kurumu tarafından Odalar ile Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulları, üye işverenler ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerine yönelik SGK prim teşvikleri ve İş-Kur programları hakkında bilgilendirme faaliyetlerinin sürdüğü açıklaması yapıldı;

11.04.2019 tarihinde Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda kampanya kapsamında yürütülen çalışmalar ve bunların sonuçları değerlendirilmiş, devam eden süreçte gerçekleştirilecek çalışmalar planlanmıştır.

Toplantıda yürütülen çalışmalarla ilgili kapsamlı bilgi alan Vali Hasan Şıldak; Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan İstihdam Seferberliğine İlimizden yoğun destek ve katılım beklediklerini ifade ederek, kuruluş ve işletmelerin elverişli teşviklerden faydalanma konusunda rasyonel hareket etmelerini önererek, İlimiz için belirlenen 4000 yeni istihdam hedefine Burdur’dan güçlü bir şekilde destek verileceğine inandığını ifade etti.

İstihdam Seferberliği Kapsamında İlimizde Yürütülen Toplantı ve Çalışmalar.

* Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Nurettin NEBATİ’nin katılımıyla oda başkanları, üye işverenler ile sivil toplum kuruluşlarına yönelik iki ayrı toplantı yapılarak istihdam teşvikleri ile ilgili bilgilendirme sunumları yapılmıştır. 

* İstihdam seferberliği kapsamında İlimizde yapılacak çalışmaları belirlemek amacıyla Vali Hasan Şıldak başkanlığında, Burdur ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Esnaf Odaları Birliği başkanları ile ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla istişare toplantısı yapılmıştır. Ayrıca yapılan çalışmalar ve İlimizden en az 4000 ilave istihdam hedefi içeren basın bildirisinin açıklandığı basın toplantısı düzenlenerek istihdam teşvikleri hakkında Burdur basını bilgilendirilmiştir.

* Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından SGK Prim Teşvikleri ve İŞKUR programları hakkında;

-    Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerine ve üye işverenlere,

-    Burdur Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerine,

-    Bucak Ticaret ve Sanayi Odası ile Bucak Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerine ve üye işverenlere,

-    Bucak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerine,

-    Burdur Esnaf Odaları Birliği ile Bağlı Odaların yönetimlerine, 

Bilgilendirme sunumlar yapılmıştır.

* Devam eden bilgilendirme çalışmaları sürecinde oda başkanları SGK ve İş-Kur yöneticileri tarafından ziyaret edilmiş, bu kapsamda 126 iş yerine yeni başlayan ve devam eden istihdam teşvikleri ve İŞKUR programları hakkında bilgilendirme ziyaretleri yapılmıştır.

* İş-Kur İş ve Meslek Danışmanları tarafından 1.100 işyerine istihdam teşvikleri ve programları hakkında bilgilendirme ziyaretinde bulunulmuş, broşür ve doküman dağıtılmıştır.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection