Belediye Meclisi’nde ilk toplantı

Belediye Mecilisi’nin Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in 31 Mart seçimlerinde yeniden belediye başkanı olarak seçilmesini ardından belediye meclisinin yeni dönemin ilk toplantısında belediye meclisi birinci ve ikinci başkan vekilleri seçimleri yapılarak Atam Gürcü birinci Başkan vekili, Mesut Çelebi ikinci başkan vekili olarak iki yıllığına seçildiler. 

 Belediye Meclis Tohlatısnın ikinci gündem maddesinin gereği olarak belediye meclisin 2 adet asil, 2 adet yedek katip üye seçildi. Yapılan seçimle Namık Kemal Özkan ve Arif Pak asil üyeliklere, Mesut Özcan ve Ayfer Hıncal yedek üyeliklere getirildiler. 

Toplantı gündeminin üçüncü maddesini görüşülmesinde de Haydar Düdük, Arif Pak ve Kamil Canıgür belediye encümen üyeliklerine seçildiler

Burdur Belediyesi Belediye Meclisi’nin yeni dönemini ilk toplantısında toplantı, diğer gündem maddelerini görüşülmesiyle devam etti. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz belediye meclisi toplantısında, meclisin ilk toplantısı olması hasebiyle ilgili organlar oluşturulmadan evvel, öncelikle en genç üyelerin divan katibi üye seçimi öncesinde divan takibi olarak görevlendirmek üzere davet ederek;

“2019 yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantımızda 60 ay görev yapacağımız Burdur Belediyesi’nde Burdur’umuzun geleceğini ilgilendiren tüm güzel kararlara hep birilkte imza tamayı temenni ediyorum. Burdur’umuzun gelişmesinde, Burdur’umuzun geleceğine yönelik yapılacak yatırımlarda, siyasi fikir ayrılıkları gözetmeksizin, taş üstüne taş koyacak kim varsa, hep birlikte kol kola girerek Burdur’umuzun iyiliklerine, güzelliklerine hep birlikte imza atıp ve adımızın Burdur tarihinde iyi şeyler yapmış bir meclis üyeleri ve başkanı olarak anılmasını yürekten temenni ediyorum. 

İnşallah uyum içerisinde çalışıp, bize vatandaş tarafından verilen bu görevi layığıyla yapıp bitirebilmeyi de temenni ediyorum. Hepinize tekrar hayırlı olmasını diliyorum. En başta şehrimiz olmak üzere ülke genelinde yapılan yerel seçimlerin  bundan sonraki süreçte ülkemizin geleceğine olumlu katkılar vererek, ülkemizin gelişiminde daha fazla yol katedilmesine inşallah yol açar diye düşünüyorum. Hepimize bu görevin hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection