ADD Genel Kurulu toplandı

Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’nda Atatürkçü Düşünce Derneği genel kurulu düzenlendi. Genel kurulda yapılan seçimle Ümran Minas dernek başkanlığına, Nurcan Baran, Hüseyin Kaya, Murat Onaran, Nihat  Ülkü, Hakan Açar ve İbrahim Onur da yönetim kurulu üyeliklerine seçildiler.  

Atatürkçü Düşünce Derneği genel kuruluna Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Erkan Putgül ve dernek üyeleri katıldılar.

 Atatürkçü düşünce Derneği Burdur Şubesi’nin genel kurulunu selamlayan  Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz duygu ve düşüncelerini;

“Derneğimizin şu andaki üye sayısı 276, gönlümüzden geçen bu sayının dolu olması ve tüm üyelerimizin genel kurulumuza katılması. Görev almak üzere birden fazla listenin yarışmasından yanaydı. Ama 17 yıllık AKP iktidarının Türkiye’de birçok sivil toplum örgütlerine, düşünce derneklerine hatta topluluklara bakış açısı neticesinde malesef toplumda genel bir yorgunluk, genel bir korku ve yaftalanma kaygısıyla sivil toplum örgütlerine bakış değişmiş durumda. Bu ülkenin kurucu lideri kurtuluşun her dakikasında cepheden cepheye koşan ve savaşları bitirdikten sonra genç Türkiye Cumhuriyeti’ni kurup, 15 yıllık bir zaman diliminde daha bugün hala o Cumhuriyet’in kuruluşunda konulan harcın, çimentonun, tuğlaların meyvelerini yiyen Türkiye Cumhuriyeti’nin, malesef düşüncesinin temelini oluşturan Atatürk’ün Düşünce Topluluğu’na ilginin azalmış olmasından da şikayetçiyim açıkçası. Bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının doğal üyesi olması gereken bu dernek, sahip çıkılması gereken bu dernek, malesef bizim gibi kendini bu işe adamış ya da Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinden kaygı duyan sizler gibi üç beş gönüllünün elinde kalmış olmasıda doğru değil. Buradan bugün bu 270 üye başta olmak üzere sahip çıkmayan tüm aydınlara da sitemim olsun. Çünkü bizler gelecek yarınlara, çocuklarımıza verdiğimiz o sözler için bu dernekleri, bu düşünce topluluklarını ve düşünen insanların arkasında durmayı kendimize borç bilmek zorundayız. Bugün geldiğimiz noktada 20 yıl öncesinde kendi kendine yetebilen 7’nci ülkeyken, soğanın, patatesini ithal eden bir konuma gelmiş. Türkiye’nin fabrika ayarlarına geri dönmesi gerekir. Yoksa bu fabrika ayarlarıda Ulu Önderin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yoldur. Tarımdan, hayvancılığa, sanayiden, eğitime her noktada bize gösterdiği yolu yeniden değerlendirmemiz gerekir. Bugün eğer kuru soğana muhtaç olmuşsa bu ülke yaptığı tarım politikaları neticesindedir. İthal, ucuz yerine ekmek yerine ithal getirelim dediğimiz andan itibaren biz malesef köylümüzü, üreticimizi, çiftçimizi kırsaldan çektik, herkesi üretimden uzaklaştırdık. İkinci dönemde özellikle Atatürkçü Düşünce Derneği’nin gücünü arkamızda birinci dönemde olduğu gibi hissedeceğimize inanıyorum. Bizbir aileyiz. Biz bir bütünüz. Bizim bugün Türkiye Cumhuriyeti için yapacaklarımız, aslında Ulu Önder Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve yapmak zorunda olduğumz en asli görevlerdir. Bunun farkındayız. Bizler sizlerin beklenti ve taleplerine karşılık verecek, her türlü organizasyonda, her türlü projede yanınızda olmaktan şeref duyarız. Bizde Burdur Belediyesi’nin yaptığı etkinliklerde sizlere görmekten onur ve şeref duyarız.” sözleriyle dile getirdi. 

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut Atatürkçü Düşünce Derneği genel kurulunda yaptığı açıklamısında;

“Hafta başından buyana İstanbul’dayım. İstanbul’da hukuksuz, antidemokratik bir süreç yaşanıyor. Bunun için Atatürkçü düşüncenin ülkede hakim olması gerekiyor. Atatürkçü düşünce ne kadar güçlü olursa, Atatürkçü düşünce ne kadar ülkeye hakim olursa bu hukuksuzluğun önüne daha güçlü şekilde geçeceğimize inanıyorum. Genel kurulun hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection