İl Emniyet Müdürü Çankal; Polis devletin şefkatli eli

Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümü etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende İl Emniyet Müdürü Arif Çankal Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. 

 Kutlama mesajlarının okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Arif Çankal Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıldönümüyle ilgili olarak konuşmasında;

“Dünyadaki hızlı değişim ve gelişime bağlı olarak eğitim ve teknolojik alanda sürekli kendini yenileyen Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde devletin şefkatli eli olmuş, vicdan, merhamet, doğruluk ve adaletten ayrılmadan milletle el ele, gönül gönüle köprüler kurulmuştur. Milletin refah ve huzuru için suç ve suçla mücadeledeki kararlılığıyla 7 gün 24 saat esasına göre çalışan  Türk Polis Teşkilatımız devletin çelik bileği, güvenliğimizin teminatıdır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü halkın temel hak ve bütünlüklerini korumak amacıyla canı pahasına görev yapan teşkilatımız, medeniyet yolundaki hızlı yürüyüşünü sürdürecektir. Türk Polisi bu görev aşkını devletin kudretinden almaktadır. İlk günkü heyecanıyla çalışan polisimizin onurla taşıdığı, 54 çuhalı ve 8 köşeli yıldız, erdem ve ahlakın timsalidir. Onurla taşıdığımız bu yıldız, toplumun temel direğinin bekçisi olduğumuzun nişanesidir. Bu bilinçle Türk Polisi olarak bizler üstlendiğimiz bu ülküyle devletimizi gururla gelecek nesillere taşıyacağız. Emniyet teşkilatı olarak şerefli mazimizden ve milletimizden aldığımız güçle topluma güven veren hizmetlerimizi yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek devam ettireceğimize inancımız tamdır. Bu vesileyle vatan uğrunda mücadele ederken can-ı feda eden, yücelerin en yücesine ulaşan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve emekli mensuplarımızı minnetle anıyoruz. Türk Polis Teşkilatımızın 174. şeref yıldönümünü güzel vatandanımızın dört bir köşesinde görev yapan tüm emniyet mensuplarımızın ve en büyük destekçilerimiz olan ailelerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.”dedi ve törene katılan herkese teşekkür etti. 

Kutlama,  Emniyet Müdürlüğü binasındaki düzenlenen kokteylle devam etti.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection