Başkan Ercengiz; Daha çoğulcu daha katılımcı anlayışla çalışacağız

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Burdur Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı Adayı Ali Orkun Ercengiz, Yeni Adliye Sarayı’nda mazbatasını aldı. Mazbatasını almaya eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan ve kalabalık bir partili grubuyla gelen Başkan Ercengiz, mazbatasını aldıktan sonra Gazi Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti. 

Esnaf ziyaretlerinin ardından makama gelen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tebrikleri kabul etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz mazbatasını aldıktan sonraki açıklamasında;

“3,5 ay süren bir seçim kampanyasının ardından bugün mazbatamızı alarak ikinci dönemde resmi görevimize başlıyoruz. Öncelikle İl Başkanlarıma, İlçe Başkanlarımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, gönüllü ordusuna ve bizi tercih eden, bize bu dönemde de görev yapma yetkisini veren Burdur halkına teşekkür etmek istiyorum. Seçim dönemini ayrı bir şekilde değerlendirmek istiyorum. 

Her zaman sağduyunun, güzelliklerin kenti olan Burdur’a yakışan bir seçim süreci yaşadık. Mutlaka seçimin kendi içerisinde bazı zaman zaman hoş karşılamayacağımız şeyler olmuş olsa da bunlar seçimde kaldı. 

Halkımıza hizmet için çalışacağız

Seçim geceside bir söz vermiştik. 31 Mart akşamı biz yine kucaklayıcı, rozetini bir kenara bırakmış, siyasi düşüncesini ve partisini asla unutmayan ama hizmeti esas alan bir belediyecilik anlayışıyla yine kendi partimin, örgütümün gücü ve desteğini, İttifak ortağımız olan İyi Parti’nin da gücü ve desteğini arkamıza alarak bitirdiğimiz bu seçimde, sadece kendi partisine, kendi partilisine hizmet eden değil, tüm Burdur halkına hizmet eden bir anlayışıyla önceki 5 yılda çalıştığımız gibi bir 5 yıl daha çalışacağız. Hatta üstüne daha çoğulcu, daha katılımcı bir anlayışı koymak istiyoruz. Biz sadece Burdur’a değil, Burdur kent merkezine değil Burdur ilinin hepsine hizmet etmeyi hedef alan bir anlayış içerisinde yeni bir dönem planlıyoruz ve tasarlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yine sizlerle bir araya gelerek ilk 100 gün eylem planımızı açıklayıp, ardından da 5 yıllık planlarımız ortaya koymak istiyoruz. Bizim derdimiz bu kente hizmet etmek, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışıyla değil, bütünleştirici bir anlayışıyla çalışmak istiyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sayın Vekilimizin yaptığı siyasi değerlendirmeye küçük bir atıfta bulunacağım. Hizmetlerimi takip edeceklerini ve görev ve sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etmiş. Biz bunu denetleyen, bizi sürekli eleştiren, bizim üzerimizde bir göz olarak değil Burdur’a hizmet noktasında kol kola girmek olarak görüyoruz. Böyle olması gerektiğini düşünüyoruz.”dedi.

Burdur sağduyunun, kardeşliğin kenti

Makamına çıkmadan önce halka seslenen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

“5 yıl önce buraya geldiğimizde bir devir teslim töreni yaşamıştık. Bizden önce 10 yıl bu kente hizmet eden kıymetli başkanımızın elinden Burdur Belediyesi’ni devralmıştık. Bizde onu yine aynı kalabalıkla bize yakışan bir şekilde uğurlamıştık. Burdur sağduyunun, hoşgörünün ve kardeşliğin kenti. Bu hoşgörüyü, sağduyuyu ve kardeşliği hiç bozmayalım. Biz bir hizmete talip olduk. Burdur halkı ikinci kez bu hizmeti bize layık gördü. Bizde bu hizmete layık olabilmek için önceki 5 yılda olduğu gibi yine çalışacağız ve bugün burada teşekkür etmek isityorum. Ben rozetimi çıkarıp başladım dediğim günden bu yana CHP rozetimi takamadım. Takmadım söz vermiştim. Bugün burada CHP ve İyi Parti İl Başkanlarım, İlçe Başkanlarım var. Biz daha da büyük bir aile olduk. Ailemizi dahada büyüteceğiz. Herkesin ailesi, oğlu, evladı, kimisin babası, kimisininde kardeşi olmaya devam edeceğiz. Bizden kimse intikam çığlıkları ve tamtamları beklemesin. Biz bunu yapmayacağız. Biz bu 5 yıl öncede yapmadık. Şimdi de yapmayacağız. Yapılan kötü sözlerden utanması gereken kim varsa onlar utansın. İnşallah Burdur’umuz 5 yıl daha önceki 5 yılda olduğu gibi ondan önceki 5’er yıllarda olduğu gibi en iyi şekilde yönetilmeye devam edilecek. AK Parti İl Başkanı ve yönetimine de teşekkürü bir borç bilirim. Geçen hafta hava bulutluydu itiraz ettiler. Çünkü biz bahar gelecek demiştik. Mazbatayı bir bahar gününde aldırdıkları için kendilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection