Boksörümüz Hikmet Topal Milli Takım Kampı’na çağrıldı

Muğla’da düzenlenen Yıldızlar Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası’nda, MAKÜ formasıyla 60 kiloda ringe çıkan Hikmet Topal, puanla kaybettiği maçın ardından, Rusya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası için 28 Mart’ta başlayacak Milli Takım Kampı’na çağrıldı.

MAKÜ forması ile 50 kiloda ringe çıkan bir diğer boksörümüz Ahmet  Faruk Kılıç, önceki gün çıktığı karşılaşmada, Aydınlı rakibini yenerek bir üst tura çıktı. 

Ahmet Faruk Kılıç, Fenerbahçe-Kocaeli karşılaşmasının galibi Fenerbahçeli boksör ile ringe çıkacak. Karşılaşmadan galip çıkarsa madalyayı garantileyecek.

Burdur Boksu’nun Babası, Milli Takımlar ve MAKÜ Spor Klübü Antrenörü Merdane Bağrıyanık, gazetemize yaptığı açıklamada; “50 kiloda ringe çıkan,  Hikmet Topal çok az puan farkıyla karşılamayı kaybetse de, tekniği ve kondisyonu ile göz doldurdu. Karşılaşmadan sonra, Rusya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na hazırlık için düzenlenen, 28 Mart’ta başlayacak Milli Takım Kampı’na çağrıldı.

Ahmet Faruk Kılıç’da Hikmet Topal gibi  hem şanslı hem başarılı idi. Bay çekerek bir üst tura çıktı. Aydın’lı rakibini yenerek yine bir üst tura yükseldi. Fenerbahçe-Kocaeli boksörleri arasında yapılan karşılaşmanın galibi olan, Fenerbahçeli boksör ile  ile ringe çıkacak. Eğer galip gelirse madalya almayı garantileyecek. Sporcularım kendilerini kanıtlayıp benim ve Burdur’un yüzünü güldürdüler. İyi gidiyoruz. Hedefimiz madalya ile Burdur’a dönmek” dedi.

Hasan Türkel

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın