Vali Şıldak; İstihdam seferberliği ile sanayicilere yeni fırsatlar

Vali Hasan Şıldak 2019 yılı İstihdam Seferberliği toplantısında,“2017 yılında olduğu gibi, bu yıl uygulamaya konulan 2019 yılı istihdam seferberliğine, Burdur’dan en iyi desteği sağlamak adına toplandık.

İlimiz bu seferberliğe en üst düzeyde katkı sağlayacaktır. Bütün bu seferberlik çağrılarına verilen olumlu karşılıklar aslında sanayicimizin, işletmecilerimizin, üreticilerimizn birlik ve beraberlik ruhu içinde devletinin yanında duruşlarının da en iyi tezahürü olacaktır. İstihdam seferberliği diğer taraftan sanayici ve işletmecilerimize çok önemli, çok olumlu yeni fırsatlarda sunmaktadır.” dedi. 

BUTSO’da düzenlenen toplantıya katılan İŞKUR İl Müdürü Ramazan Erdim, SGK İl Müdürü Bayram Balban’da istihdamla ilgili teşvik paketleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu.  

Vali Hasan Şıldak 2019 yılı İstihdam Seferberliği toplantısındaki konuşmasında ilimizin seferberliğe en üst düzeyde katkı sunacağını vurgulayarak;

“Bugün burada bulunmamız sebebi Şubat ayı sonlarından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mız, Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde yapılacak olan 2019 yılı İstihdam Seferberliği’nin ilimizde de büyük bir destek kampanyasıyla kamuoyuna duyurulmasını amaçlamaktadır. 

Şubat ayı sonlarında ifade ettiğim gibi kamuoyuna duyurulan ve yeni istihdam teşviklerininde içinde yer aldığı bu seferberlik girişiminin ilimizde de en üst düzeyde gerçekleşmesi amacıyla bugün birlikte bulunduğumuz, çok değerli oda yönetim kurulu başkanlarımız ve kurum müdürlerimizle birlikte ilimiz adına Valilliğimiz öncülüğünde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan bu seferberlik çağrısına Burdur’dan en iyi desteği koymak adına toplanmış bulunuyoruz. Burası ‘Türkiye Burada İş Var’ sloganıyla yapılan istihdam seferberliğinin başta ilimiz olmak üzere ülkemize hayırlı sonuçlar getirmesini, ekonomimize yeni bir ivme kazandırmasını temenni ediyorum. 

Bilindiği gibi ekonominin en vazgeçilmez unsuru üretimdir. Üretimin güçlenmesi de her şeyden önce sanayi kuruluşlarımız ve işletmecilerimiz olmak üzere bütün üretcilerin daha çok çalışmasına bağlıdır. Ülkemiz son yıllarda içinden geçtiği tüm süreçleri başarıyla aşmış, kendisine yöneltilen her türlü tehdidi bertaraf etmiştir. 2017 yılında olduğu gibi bu yıl uygulamaya konulan istihdam seferberliğin de ifade ettiğimiz gibi bu perspektiften değerlendirilmesi gerekmektedir. İlimiz bu seferberliğe en üst düzeyde katkı sağlayacaktır. Bütün bu seferberlik çağrılarına verilen olumlu karşılıklar aslında sanayicimizin, işletmecilerimizin, üreticilerimizin birlik ve beraberlik ruhu içinde devletinin yanında duruşlarının da en iyi tezahürü olacaktır. İstihdam seferberliği diğer taraftan sanayici ve işletmecilerimize çok önemli, çok olumlu yeni fırsatlarda sunmaktadır.” görüşlerini ifade etti.  

2019 yılının daha verimli ve başarılı bir yıl olacağını belirten Vali Şıldak;

“Birçok defa ifade ettiğimiz gibi 2019 yılı Burdur ilinde sanayicilerimiz, kobilerimiz, esnafımız ve çiftçimiz üreticilerimiz açısından daha iyi verimli ve başarılı bir yıl olacaktır. Bu pozitif düşünceyle daha çok çalışarak ülkesinin birlik ve beraberliğine katkı sağlama ve milletine sadakatla bağlı kalma yaklaşımıyla 2019 yılında insanlarımızın üretim ve çalışmaya odaklanacaklarına inanıyoruz. 

Odalarımız seferberlik çağrısı yapılır yapılmaz zaten kendi üyelerine yönelik çalışmayı başlatmışlar, duyuruları yapmışlar, bu manada gösterdikleri yaklaşımlardan dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Valiliğimiz istihdam seferberliğimizin en üst gerçekleşmesi adına tüm bu süreci yakından takip edecek ve gereken desteği ortaya koyacaktır. İş dünyamızın temsilcileri olan burada bulunan oa yönetim kurulu başkanlarımızla birlikte 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında toplam 4000 ilave istihdam sağlanması konusundaki hedefi ve karalılığımızı bugün ifade ediyoruz. Burası Burdur, Burada İş Var sloganı çerçecvesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mıza ve buna bağlı 3 il Müdürlüğümüzle birlikte etkin bir kampanya yürütülecek, bu hedefe ulaşılması konsusunda üstün bir gayret gösteriyecektir.” bilgisi verdi.  

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik’te toplantıda yaptığı konuşmada, 2019 yılı İstihdam Seferberliği’nin ekonomiye katkı sunacağını ifade ederek;

“25 Şubat’ta çıkan bu seferberliğin biz ayın 26’sından bu tarafa çalışmaları hep birilkte yaptık. Bundan sonraki çalışmalarıda, broşür çalışmaları, dükkanlara gerekli ilan panoları yapıp camlarını asıp, onları bilgilendirme çalışmalarını sürdürdük. İnternet üzerinden duyurularımızı devam ettiriyoruz. Bu iş dünyası adına baktığımız zaman gelmiş geçmiş en büyük devrim. Uzun yıllardır beklenti içinde olduğumuz bu istihdam seferberliği bugüne nasip oldu. İnşallah 2019 yılında biraz durağan geçen ekonomimize katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” dedi.

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın