Merdane Hoca’nın boksörleri; Türkiye Şampiyonluğu’na koşuyor

Burdur boksunun babası Milli  Takımlar ve MAKÜ Spor Kulübü Antrenörü  Merdane Hoca’nın boksörleri, Türkiye şampiyonluğuna koşuyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Kulübü formasıyla, Muğla Marmaris’te düzenlen, Yıldızlar  Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda ringe çıkan Merdane Hocanın Boksörleri, Türkiye Şampiyonu olabilmek için mücadele veriyorlar.

11-17 Mart tarihleri arasında Muğla-Marmariste düzenlenen  Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonasında, Hikmet Topal ve Ahmet Faruk Kılıç Bay çekerek bir üst tura çıktılar.

Telefonla ulaşarak görüşlerini aldığımız Antrenör Merdane Bağrıyanık, Bay çekerek bir üst tura çıkan Hikmet Topal’ın Trabzonlu rakibi ile  Ahmet Faruk Kılıç’ın ise Kocaeli’li rakibi ile döğüşerek, 3. Tura çıkma mücadelesi edecekleri bilgisini vererek, Muğla –Marmaris’te düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katılabilmeleri için, Kurt Petrol’ün sahiplerinden İş Adamı Osman Kurt  ve Gür Mermerin sahiplerinden  İş Adamı Erol Gür’ün sponsorluk yaparak, maddi destek sağladıklarını, gazetemiz aracılıyla kendilerine şükranlarını sunduğunu, Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkacak boksörlerin, Mayıs ayında Rusya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda, ülkemizi temsil edeceklerini belirterek “Her şey Göller ve Güller Diyarı Burdur için” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın