Türk Sanat Müziği Topluluğu’ndan “Ayrılığın Dilinden” konseri

Burdur Belediyesi ve Burdur Müzik ve Folklor Derneği Türk Sanat Müziği Topluluğu “Ayrılığın Dilinden” konseri MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda dinleyicileri ile buluştu.

Sanat Müziği Korosunun, eski şefi Mehmet Serin’in anısına düzenlenen konserde, Musa Kutlu’nun şefliğinde, Konuk Sanatçı Melihat Gülses’in katılımıyla ve şarkılarıyla dinleyicilerine unutulmaz bir gece yaşatıldı.

Burdur Belediyesi ve Burdur Müzik ve Folklor Derneği Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından hazırlanan Koro Şefi Musa Kutlu’nun yönettiği  Ayrılığın Dilinden konseri MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda dinleyicileriyle buluştu. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği Korosu Koro Şefi Mehmet Serin’in anısına düzenlenen Konserde Konuk Sanatçı Melihat Gülses sahne aldı.

Konser Öncesi Konuşma Yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, eski Koro Şefi Mehmet Serin’i anarak; “Çok uzun yıllardan beri bunu gelenek haline getirmiş, rahmetle andığımız sevgili Mehmet Serin amcamızın sırtını bize dönüp, şurada koro yönettiği günlerini dün gibi anımsıyorum. Mekânı cennet olsun, çok emeği vardır onun da bu koroda. Bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum kendisini.

Sanatın, sporun ve hayata dair ne varsa  insan ihtiyacı olan her şeyin, belediyecilik içersinde olması gerektiğine inanarak bu görevi bu güne kadar yapmaya gayret gösterdik. Koromuzun yıllardan beridir gelenek haline getirdiği bu konserler ve  derneğimizin de yürüttüğü bu tür faaliyetlerde hiçbir şekilde geri kalmasını istemedik. Hatta üzerine bir taş daha nasıl koyabiliriz? Gayretiyle, birlikte biz de beş yıldır görevimiz içersinde bunu kendimize görev edinmiştik. Emeklerine sağlık koromuz bir gönüllü ordusu. Her şeyden önce kendilerine teşekkür ediyoruz. Her fırsatta da söylüyoruz. Bizim iki saat keyifle izlediğimiz bu seyir, onların neredeyse 6 aylık emeğinin karşılığı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın