Başkan Adayı Kurt’un vaadi; Projelerle sorunsuz çevreye duyarlı bir Burdur

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlenen proje tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada,“ Belediye başkan adayımız, Cumhur İttifakı’nın Burdur’da Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un projelerini ben çok beğendim. Gördük ki Deniz Kurt projeleriyle, vizyonuyla, Burdur aşkıyla ve ilimiyle 31 Mart’tan sonra göreve hazır. Burdurlular,  Ak Partili, Ülkücü kardeşlerimiz Cumhur İttifakı’nın sancağını en yükseklerde dalgalandırmaya, Deniz Kurt kardeşimi göreve getirmeye hazır.” dedi. 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, toplantıda 15 başlık altında 75 adet projesini aktardı.  Ak Parti Belediye Başkanı Kurt, Burdur Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Cıvlak Deresi Projesi, Cumhuriyet Meydanı Projesi, şehir ormanları, kazandıran geri dönüşüm, altyapı-ulaşım-otopark proje uygulamaları,  göl kenarı ve parklarda lavanta bahçeleri, Burdur Gölü’ne Umut, teknoloji odaklı kent mobilyaları, belediye bilgi sistemi otomasyonu, kent bilgi sistemi, muhtar bilgi sistemi gibi birçok projenin tanıtımı yaptı.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un proje tanıtımında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu;

“Sözlerimin başında Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamını iletiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız buraya geldiği zaman miting alanından etkilendi. Dedik ki Burdur tarihinin en kalabaılk mitingiydi. Çok teşekkür ediyoruz sizlere. İşte bu birlik beraberlik inşallah 31 Mart’ta Burdur’umuz için yeni bir sayfa açmamıza vesile olacak. Gerçekten projeler bakınca hepsi birbirinden güzel. Vizyon projelerimiz Burdur’da çağ açacak.

Gönül belediyeciliği, birlikte yönetim anlayışı, sosyal belediyeciliğin her türlüsü var. Kadın, çocuk, engelli, yaşlı her şey var. Gerçekten tebrik ediyorum. Kültür, spor, turizm, altyapı, ticaret, istihdam, kentin güzelleşmesi var. Her şey titizlikle hazırlanmış ve çokta güzel bir sunum yaptı. Gönülden tebrik ediyorum. Peki bu projeleri hayata geçirmek zor mu? Hayır. Çok kolay. Hepsi gerçekçi projeler. Hatta Deniz Kurt’un şu anda bize sunduğu projelerin ve hizmetlerin bir kısmı Bucak’ta var. Çünkü orada Ak Parti belediyeciliği var. Orada da bizim destekleğimiz MHP’den bir belediye başkan adayı arkadaşımız var. Peki neden Burdur’da bunlar yok? Oraya geleceğiz. Ama oraya gelmeden önce şunu söylemek isterim. Recep Tayyip Erdoğan ve onun çalışma arkadaşları ve ben bu projenin arkasındayız.

Kültür turizmini hayata geçirmemiz lazım 

Cumhur İttifakı ve tüm arkadaşlarımızla beraber bu projeleri hayata geçireceğiz ve bu projelerde yerel yönetimle Ankara’nın birlikte çalışması var. Ben şimdi soruyorum mevcut belediye başkanı bir projeyle Ankara’ya geldi mi? Antalya’da yaşayan Burdurlu hemşehrilerimizden de çok destek gördük bugüne kadar. Yani Burdur ve Bucak Antalya siyasetini yönlendiriyor. Bu da Burdurluların ne kadar girişgen ve vatana, millete hizmet etmek için ne kadar çok çalıştığını gösteriyor. Biz bundan mutluyuz. Bizim kentimizde örneğin turizm en önemli sektörlerden birtanesi. Turizmin her türlüsü de var. Peki Burdur bundan yeterince faydalanıyor mu? Hayır. Faydalanamaz mı? Daha iyi faydalanabilir. Burdur’da üretilen ürünleri otaelde vatandaşlar alıyor. Bizim esas istediğimiz Antalya4ya gelen turistin en az % 10’unun Burdur’a gelmesi. İki tane gölümüz var. İnşallah Millet Bahçeleriyle biraber buraları cazibe haline getirerek daha fazla turist gelmesini sağlayacak. Şu Burdur’daki tarihi eserler ve miraslar gerçekten hepsi birbirinden güzel. Tanıtımı yapalım hep beraber daha fazla turist gelsin. Biz buraya 500 bin turisti getirebilirsek o zaman hedefmize ulaşırız. Yine Sagalassos, Kibyra kenti var. Bunları çok iyi değerlendirmemiz lazım.”dedi. 

Birlikte çalışırsak başarırız

Açıklanan projelerin hepsinin Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt’un azmi ve başarısıyla hayata geçireleceğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu;

Bu projelerin hepsinin bir bir hayata geçireceğiz. Biz Cumhur İttifakı’nı neden kurduk? Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sonrası kurduk. Niye? Ülkemizin karşı karşıya bırakan tehditleri bertaraf etmek için. Ülkemiz büyüdükçe ülkemizin karşısına çıkan zorluklarda büyüyecektir. Bugün FETÖ ve terör saldıları bir beka meselesi değil mi? 

Beka ile ülkenin geleceği ganati altına alınmak isteniyor. Türkiye Cumhuruyeti’nin 2023 hedefleri var. Bizim uzun vadeli hedeflerimiz, vizyonlarımız var.” değerlendirmesi yaptı.  

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt proje tanıtım toplanlantısında istihdam ve ekonomik modelleri öne çıkaran projeler hazırladıklarını belirterek;

“Beklenen gün geldi. Çok heyecanlı olduğunu gözlerinizden okuyabiliyorum. Merak ve heyecan içerisinde projelerimizin açıklanmasını bekliyorsunuz. Haklısınız. Burdur için neler planlandığını öğrenmek için sabırsızlanıyorsunuz. Çünkü Burdur’umuzu çok seviyor. Burdur’umuzu geleceği içini sizler varsınızı. Siz varsanız gayretimiz var. 

Milletimizin hizmetkarı AK Belediyeciliğin baş mimari Cumhurbaşkanımız SayınRecep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerle ilgili manifestosundan feyiz alarak çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılıarımız ve engelli vatandaşlarımız için projeler ürettik. İstihdam ve ekonomik modeller oluşturduk. Burdur’umuzun ihtiyaçlarını karşılayan, sorunlara çözüm üreten, gönüllere giren belediyecilik anlayışı çerçevesinde 15 başlıkta 75 prrojemizi açıklıyoruz. 

Kat artışına gideceğiz

Burdurumuzu uzun vadeli ihtiyaçlarını gözeten, günü kurtarmak için değil,  insanları içine alan şehir planları gerçekleştireceğiz. Bazı bölgelerimizde kat artışına gideceğiz. Şehrimizi çarpık yapılaşmadan kurtarıp, yerine yeni bir şehircilik anlayışıyla benzersiz bir Burdur’u inşa edeceğiz. Çeşmelerimizden su içebileceğimiz bir şehir başta olmak üzere elektrik, doğalgaz altyapı sorunlarını çözeceğiz. Toplu taşıma hizmetlerini yaygınlaştırarak, yoğun saatlerde sefer sayılarını artırark, vatandaşlarımızn ve üniversite öğrencilerimizin sorunlarını çözeceğiz. Projelerimizde yaklaşık 5500 araçlık otoparkalarımız ile otopark sorununna çözüm üretiyoruz. Herkesin bilgiye kolay ulaşabileceği, teknolojinin tüm imkanlarına sahip, akıllı şehir Burdur ile hepinize hizmet vereceğiz.” dedi.  

Sosyal alanlar yapacağız

Yaklaşık olarak 300 bin metrekare alana sahip sosyal alanlar yapılacağı bilgisini veren Ak Parti Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt;

“Bizim dönemimizde sorunsuz, çevreye saygılı bir Burdur olacak. Yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanımı hem belediyemize hem de halkımıza yaygınlaştıracağız. Çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engelli vatandaşlarmıza ayrıcalıklı hizmetler vereceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışıyla yeni bir Burdur için çalışacağız. Şehrimizin sivil toplum örgaütleri ve tüm vatandaşlarımızla birlikte yedi yirmi dört hizmet anlayışımızla çözüm üreten bir belediye haline geçerek Burdur’umuzu birlikte yöneten bir şehir yapacağız. Her kesimin ihtiyacını karşılayan yeni iş kolları planlayarak yeni Burdur’u birlikte oluşturacağız. Dönüşümlerimiz ve merkezi yatırımların çoğu belediye işlevlerimiz ve Burdur’un iş gücü kaynaklarıyla yapacağız. Bu vesileyle 7000 işçiye istihdam sağlayacağız. Başlıkları halinde açıkladığımız projelerimizi hep birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. 

Onlar atıp tutacaklar biz atıp tutmayacağız, onlar engellemeye çalışacaklar biz durmayacağız. Doğru bildiğimizden şaşmayacağız. Her zaman daha iyisini düşüneceğiz. Çok çalışacağız ve başaracağız. Gayret bizden, takdir sizden.” deyip Burdurlulardan destek istedi. 

Hatice Dursun

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın