Burdur Belediyesi’nden “Yardımlaşma Standı”

Burdur Belediyesi tarafından Salı Pazarı girişine kurulan Yardımlaşma Standı faaliyete başladı. Dar gelirli vatandaşların faydalanacağı Yardımlaşma Standı’nda  meyve, sebze, ekmek vb. gibi gıda malzemeleri yer alıyor. 

 

Artan sebze ve meyve fiyatları neticesinde Salı Pazarı girişinde tanzim satışla ilgili başlatılan kampanya kapsamında  kurulan Yardımlaşma Standına pazara gelen vatandaşlar ve esnaflar katkıda bulunarak ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Maddi durumu el vermeyen ihtiyaç sahiplerine yönelik açılan Yardımlaşma Standına pazarcı esnafı büyük destek verdiği açıklaması yapıldı.

Belediye Başkanı Ali Orkun Eercengiz  ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’ta Yardımlaşma Standına katkıda bulunarak konuya ilişkin açıklama yaptı. Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı açıklamada; “Artan sebze meyve fiyatları neticesinde gördüğünüz üzere tanzim satışla ilgili kampanya başlatıldı. Tabi bizim derdimiz esnafla vatandaşı karşı karşıya getiren uygulamalar yerine, yine yardımlaşmayı,  imece’yi ve yine hayatın içerisinde vatandaşımızın birbirine destek olabildiği projeleri ortaya koymaktı. Bugün burada Burdur Belediyesi olarak askıda meyve ve sebze uygulamasını başlattık. Görevli arkadaşlarımızdan aldığım bilgiye göre Salı Pazarında başlattığımız uygulamaya vatandaşımız ilgi gösteriyor. Hem katkıda  bulunuyor, hem de o askıdaki meyve sebze projesinden yararlanıyorlar. Biz Türk toplumu olarak yardımlaşmayı seviyoruz. Yeter ki bu organizasyonlar doğru yapılsın, doğru amaca hizmet etsin. İlerleyen günlerde bu projeye daha fazla ilgi gösterileceğini  düşünüyorum ve vatandaşlarımızın destek vereceklerini umut ediyorum. Çünkü biz birbirimize destek olarak zorlukların üstesinden geleceğiz.  Burdur’umuza hayırlı olsun.” dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection