Cana can verdiler Yaralı kedi kurtarılarak yaşama tutundu

Maruf Kışlası önünde yaralı bir kedi olduğu ihbarı alan Burdur Belediyesi zabıta ekipleri, Zabıta Müdürü Şaban Kırcı’nın koordinasyonunda bölgeye hareket ettiler.

Olay yerine ulaşan Kemal Küçükçoban, kediye bir aracın çarpıp kaçtığını ve kedinin yarasının ağır olduğunu tesbit etti. kedinin hızla Veteriner Fakültesine ulaştırılması sağlandı.

Zabıta Müdürü Kırcı konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Akşam saatlerinde, mesai bitiminde yaralı kedi ihbarı aldık. Bölgeye hızla ulaşıldı.  Kedinin yarasının ağır olduğu tesbit edildi.  Hızlı bir şekilde kediyi veteriner fakültesine ulaştırdık. 

Veteriner fakültesi öğrencileri cana,can verelim diye çırpındılar. Filmlerini çektiler, Kalçasında kırık varmış. Kalça atelle sabitlenip sargı bezi ile sarıldı

İlaçlarını yazdılar ve geri gönderdiler bize. Şimdi sağlıklı görünüyor, beslenip rahatca uyuyabiliyor. Kedinin sağlığına kavuşmasında, Kemal Küçükçoban ve diğer arkadaşlarımın ve tabii ona adeta can veren Vetereriner Fakültesi Öğrencileri’nin rolleri büyük. Sonuçta kollektif bir çaba ile bir can kurtarılıp haya bağlandı.” Dedi.

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum yapın

No Internet Connection